Przywołać wspomnienia

 Są rzeczy, które kojarzą Wam się z jedną konkretną osobą? U mnie tak jest z piórami i długopisami. Moja babcia była księgową i miała mnóstwo przeróżnych długopisów i piór. Po dzień dzisiejszy to właśnie ona kojarzy mi się z nimi najbardziej. Kiedy widzę w sklepie ładnie opakowane pióra, pierwsza moja myśl - moja babcia miała podobne. Ona sama ma wielki sentyment do takich rzeczy i wiele z nich zostawia sobie na pamiątkę. 
Sztuka pisania piórem nie jest taka łatwa, sama nie raz próbowałam i zdecydowanie średnio mi to wychodziło. Nie mniej jednak sama lubię dobre jakościowo długopisy, jakoś przyjemniej mi się pisze. Mimo, że aktualnie większość z nas korzysta z urządzeń do pisania, tak uważam, że warto mieć w domu przynajmniej jeden dobrej jakości długopis. Przyjemność z pisania jest zdecydowanie lepsza. Mam kilka swoich ulubionych długopisów, którymi dobrze mi się pisze, preferuje te miękko piszące, wtedy pismo wygląda moim zdaniem lepiej. 

Pióra Wateman to jedna z topowych marek piór wiecznych. W ofercie jest kilka różnych serii do wyboru, dlatego znajdziemy idealną propozycję zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Znajdziemy modele zarówno dla początkujących jak i dla pasjonatów, którzy szukają już konkretnych cech i stylu pióra. 
Pióro będzie idealnym prezentem, ponieważ możemy wygrawerować na nim dowolny tekst, a dodatkowo jest tyle pięknych opakowań z dedykacjami, że całość na pewno będzie pięknym upominkiem. 


Najbezpieczniejszym wyborem jest klasyczne pióro, ponieważ jeżeli wybierzemy coś nietuzinkowego, po jakimś czasie może nam się znudzić, a jak wiadomo klasyka jest zawsze w modzie, a ponadto pasuje do wszystkiego i do większości okoliczności.

Jeżeli decydujemy się na zakup pióra, warto wybrać metalowe, co prawda jest cięższe niż plastikowe, ale bardziej eleganckie i solidniejsze. W kwestii budżetu rozpiętość jest spora, widełki są naprawdę duże, dlatego uważam, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 
Warto zwrócić uwagę również na szerokość stalówki, najbardziej popularna jest średnia (medium), jednak i tutaj należy dostosować ją do naszych potrzeb, czy pióro będzie używane na co dzień czy tylko od czasu do czasu. 


Czy macie takie rzeczy, które kojarzą Wam się z kimś konkretnym?

1 komentarz:

  1. Mój ojciec ma pokaźną kolekcję piór. Najwięcej ma Parkerów i właśnie kilka Watermanów.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger