'PODEJRZANY' Fiona Barton

Po zaginięciu dwóch osiemnastolatek podczas wakacji w Tajlandii ich zrozpaczone rodziny znajdują się nagle w centrum uwagi mediów z całego świata.
Reporterka Kate Waters zawsze daje z siebie wszystko, żeby jako pierwsza opublikować artykuł na gorący temat, pierwsza zdobyć wywiad na wyłączność, pierwsza odkryć prawdę – nie inaczej jest tym razem. Jednocześnie nie może jednak przestać myśleć o własnym synu, którego nie widziała od dwóch lat, kiedy rzucił studia i postanowił podróżować po świecie. Tym razem sprawa jest więc osobista.
W ramach odkrywania kolejnych szczegółów sprawy zaginionych dziewczyn wszyscy się przekonają, że mimo tak dużego dystansu geograficznego niebezpieczeństwo może czaić się zaskakująco blisko…

Przyznacie, że opis zachęca do sięgnięcia po książkę. Ja jestem wielką fanką thrillerów, kryminałów i wszelkich psychologicznych powieści, dlatego nie mogłam przejść obok niej obojętnie. 

Akcja dzieje się w teraźniejszości i przeplatana jest akcją z przeszłości, całkiem przyjemnie się to czyta. Książka jest z tych, które wciągają mnie na tyle, że czytam przy każdej możliwej okazji. Opowieść jest napisana z perspektywy 3 osób: reporterki, detektywa i matki. Mimo ponad 500 stron pochłonęłam ją dosłownie w kilka dni, nie mogłam się doczekać rozwikłania zagadki. 

Książka opowiada o zaginięciu dwóch dziewczyn, dziennikarka postanawia rozwikłać zagadkę, przy czym od początku czuć, że historia jest pełna tajemnic, które powoli odkrywamy, a bohaterowie zaczynają się w tym wszystkim gubić. 

Lubię książki, które wywołują we mnie skrajne emocje. Kiedy wydaje mi się, że już wiem co się stało, to nagle sytuacja zmienia się o 180 stopni i znowu nie wiem nic. W książce dużo się dzieje i nie możemy powiedzieć, żeby w którymś momencie akcja zwolniła na tyle, żeby zrobiło się nudno.
Trochę zaskoczyło mnie zakończenie, bo spodziewałam się trochę czegoś innego, ale mimo wszystko książka jest zdecydowanie warta przeczytania i jeżeli lubicie tego typu książki to polecam wpisać na listę. ;)

Książkę możecie kupić na stronie Wydawnictwa Czarna Owca, aktualnie jest w promocji: Podejrzany Fiona Barton

Lubicie thrillery?
A może znacie inne książki tej autorki?

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger