Trylogia Krzysztofa Domaradzkiego - Detoks | Reset | Trans

Z powieściami kryminalnymi jest tak, że albo je się kocha albo nie lubi. Ja należę do grupy wielbicieli wszelkich kryminałów, szczególnie psychologicznych. Możliwe, że moje zainteresowania i kierunek studiów na to wpłynęło, a druga opcja jest taka, że wyssałam to z mlekiem matki, bo moja mama jest również zafascynowana powieściami kryminalnymi. 
Uwielbiam szczególnie takie kryminały, które nie pozwalają nam się nudzić, a zakończenie wbija w fotel na tyle, że muszę przeanalizować całą książkę jeszcze raz. ;) 
Aktualnie królują czytniki do ebooków, ale jeżeli o mnie chodzi to w kwestii zdjęć i książek jestem nie do złamania. Zdjęcia muszą być wywołane w albumach, a książka być papierowa i koniec. Nie lubię ebooków, a na dobrą sprawę pracując przy komputerze nie mam już ochoty na czytanie książki na ekranie. 


Szukając zabójcy Martyny Bułeckiej, policjanci zapuszczają się w najbardziej zdegenerowane rejony Łodzi. Poznają świat dewiantów, prostytutek i narkomanów, zblazowanych studentów i wykładowców, wykolejeńców balansujących na granicy prawa, skorumpowanych prawników i zdeprawowanych dziennikarzy. Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.
W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim. Czy uda mu się zwyciężyć w walce z mordercą, tajemniczym prokuratorem i nałogiem, zanim popadnie w obłęd?
Zabójca studentki Martyny Bułeckiej, policjantki Magdy Giętkiej i prawdopodobnie wielu innych kobiet zniknął. Zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało. Ani próbująca go wytropić policja, ani Tomek Kawęcki, który wprawdzie odszedł ze służby, ale nie porzucił poszukiwań sprawcy. Były śledczy, jak zwykle balansując na granicy prawa, próbuje się dowiedzieć, kim naprawdę jest morderca, co go ukształtowało i gdzie się ukrywa. Po drodze stara się rozwiązać swoje problemy z gangsterami, a także odkrywa sekrety prokuratora Wargi, komendanta Dębca oraz biznesmena Halberta. Tymczasem zabójca, schowany w bezpiecznym miejscu, planuje kolejną zbrodnię. Już ostatnią. Najbardziej spektakularną ze wszystkich.


Detoks, Trans i Reset to trylogia książek Krzysztofa Domaradzkiego, aktora powieści "Sprzedawca", która na dniach będzie miała swoją premierę. ;)
Trylogia tworzy spójną całość i warto przeczytać całość. Każda z części łączy się ze sobą więc trzeba zachować kolejność czytania. Książki mają dobre kilkaset stron, ale tak szybko się je czyta, że nawet nie wiem kiedy skończyłam trzeci tom. 

Historia jest dość zawiła i pełna dość niespodziewanych zwrotów akcji. Akcja kręci się wokół hazardu, układów, porachunków, agencji towarzyskich, a przede wszystkich trupów i poszukiwaniach mordercy, co zwiastuje dobry kryminał. 
Zapewne Was nie zaskoczę jeżeli powiem, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Momentami autor nas naprowadzał na trop, ale z innych stron pojawiały się kolejne rzeczy, które mieszały w historii. 

Podsumowując, jeżeli jesteście wielbicielami kryminałów to trylogia Krzysztofa Domaradzkiego powinna pojawić się na liście do przeczytania. Akcja nie tylko trzyma w napięciu, ale zaskakuje z minuty na minutę tak, że po skończeniu musimy usiąść i chwilę pomyśleć o całej historii. 

Książki dostępne są na stronie Wydawnictwa Czarna Owca. 

6 komentarzy:

 1. Na Sprzedawcę się czaję i na pewno kupię po premierze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedną na pewno przeczytam, pozostałe jeszcze się okaże ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też kocham papierowe wersje książek, za duże tej elektroniki w naszym życiu. Czytam bardzo dużo kryminałów, ale akurat o tym autorze nie słyszałam, muszę nadrobić zaległości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam autora. ;)
   Ja również nie przekonam się do elektroniki, książka tylko papierowa ;))

   Usuń
 4. Tak jak nie lubię kryminałów za bardzo, tak chyba dam się przekonać do tego. Zapowiada się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tylko Detoks, jednak nie wciągnął mnie na tyle żeby przeczytać kolejne części.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger