PREMIERA 'Sprzedawca' Krzysztof Domaradzki

Mimo, że z czasem wolnym u mnie cienko, to czasem czuje się jak za czasów dzieciństwa czytając w nocy przy świetle lampki. Niestety w ciągu dnia nie mam takiej możliwości, a lubię wczuwać się w akcję powieści więc muszę mieć zapewnioną ciszę i spokój. Uwielbiam wszelkie kryminały i thrillery i pochłaniam je dosłownie w kilka dni. Czasem jak się wciągnę w jakąś powieść to automatycznie odechciewa mi się spać i muszę doczytać do końca. W sumie pewnie i tak bym nie zasnęła myśląc o rozwiązaniu zagadki. 

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić książkę, która miała swoją premierę w połowie lipca i była bardzo wyczekiwaną pozycją. Mimo, że książka nie jest typowym kryminałem, jest przeplatana przeróżnymi wątkami, to czyta się ją niesamowicie szybko, akcja jest dynamiczna i wciągająca. Książki Krzysztofa Domaradzkiego znam i wiedziałam, że i tym razem się nie zawiodę. 

Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To także hedonistyczny psychopata, który czerpie przyjemność z dręczenia i wykorzystywania kobiet.

Urodzony sprzedawca i cyniczny manipulant, dla którego liczy się tylko jedno – zwyciężanie. Bez względu na koszty, bez względu na to, ile osób trzeba zgnieść po drodze.Ilość stron: 714
Data premiery: 15.07.2020
Wydawnictwo: Czarna Owca

Powieść wprowadza nas w świat biznesmena Kacpra Bergera, błyskotliwego i przystojnego milionera, który jest trenerem szkoleniowym w zakresie sprzedaży. Poznajemy jego świat, codzienność i zainteresowania. Nasz bohater jest również mężczyzną, który nie cofnie się przed niczym, a dodatkowo lubi wspomagać się narkotykami. 
Poznajemy również ciemną stronę biznesmena, ma słabość do młodych kobiet, które lubi zapraszać do siebie, a przede wszystkim chełpi się zadawaniem bólu i wykorzystywaniem ich.
Sprawa komplikuje się kiedy ginie kolejna młoda kobieta, a policja zaczyna łączyć ze sobą fakty. Kacper Berger jest świadomy zagrożenia i nie cofnie się przed niczym, żeby nie zostać odkryty. 

Historia opowiada o działaniach policji namierzającej sprawcę, oczami samego sprawcy. Bardzo fajnie czyta się książkę z takiej perspektywy. Mimo, że Berger jest psychopatą i manipulatorem, to posiada również empatyczne oblicze, które skłania czytelnika do kibicowania mu mimo wszystko. 

Krzysztof Domaradzki na bazie doświadczenia z pracy dla magazynu ,,Forbes”, wprowadza nas w realny świat ludzi biznesu. Mimo, że Kacper Berger jest postacią fikcyjną to już towarzystwo i sytuacje są opisane na bazie prawdziwych zdarzeń. 

Podsumowując, mimo, że powieść zawiera dość mało wątków kryminalnych to moim zdaniem warto ją przeczytać i zagłębić się w świat prawdziwych rekinów biznesu i ludzi bez skrupułów. Wielkie podziękowania należą się Krzysztofowi Domaradzkiemu, za rzeczową wiedzę oraz podzielenie się nią w postaci książki. 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger