Premiera: 'Chemia śmierci' Simon Beckett

Simon Beckett jest autorem kilkunastu powieści kryminalnych, jego książki nie tylko trzymają w napięciu, ale są również pełne zwrotów akcji. 'Chemia śmierci' to nowe wydanie powieści kryminalnych autora. 


Minęły trzy lata, odkąd David Hunter, wybitny antropolog sądowy, przeprowadził się do prowincjonalnego miasteczka, uciekając przed londyńskim zgiełkiem, swoją pracą i tragedią życiową, która go spotkała.

Spokój w miasteczku i życiu Davida zostaje zaburzony, gdy pewnego dnia w okolicznym lesie zostają znalezione zwłoki kobiety. Hunter, w przeszłości specjalista od badania ludzkich szczątków, dziś niechętnie zgadza się na współpracę przy policyjnym śledztwie. Gdy jednak znika kolejna kobieta, doktor Hunter nie może już stać z boku. Sprawa dotyka go osobiście.

Wynaturzone, bestialskie metody zabójcy, miasteczko opętane nienawistną podejrzliwością – wokół gęstnieje mrok, a czas ucieka. David musi podążać szlakiem makabrycznych wskazówek aż do przerażającego finału.Davida Huntera poznajemy we wcześniejszej części jako policyjnego antropologa, który znajduje się w centrum makabrycznych wydarzeń i musi rozwikłać zagadkę. Aktualnie mijają lata, a wybitny antropolog porzuca dotychczasowe życie i przenosi się do małego miasteczka , uciekając od wielkiego miasta i chcąc oderwać się od tragedii, która go spotkała. 

Aktualnie jest lekarzem rodzinnym w małym miasteczku i powoli zapuszcza w nim korzenie, kupił sobie dom i wtapia się w społeczność. Jednak jego spokój nie trwa długo, ponieważ dzieci trafiają w lesie na zwłoki kobiety, a doktor zgadza się na pomoc policji. 

Sprawa nieco się komplikuje kiedy zostaje odnalezione ciało kolejnej kobiety. Oczywistym wydaje się być, że mordercą jest ktoś z miasteczka, na co składa się wiele czynników. Mieszkańcy Manham patrzą podejrzliwie na siebie, nie ma już przyjaźni sąsiedzkich, są podejrzenia. 
Jednak co jak co, ale zakończenie wprawia w osłupienie. W życiu bym nie wytypowała tej osoby na mordercę, a typowałam ich sporo. Uważam, że warto dodać "Chemię śmierci" na listę kryminałów do przeczytania, Simon Beckett jest naprawdę w tym dobry. 


Premiera: sierpień 2020


3 komentarze:

  1. uwielbiam mocne kryminały a to jeden z moich ulubionych autorów. myśląc o nim czuje zapach rozkładającego się mięsa :D Chemia śmierci jest genialna, czytałam

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham tą serię!!! Jedna z moich ulubionych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę ją przeczytać, uwielbiam takie kryminały <3

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger