'Ivar i dinozaury' dla mniejszych i większych dzieci

Wrzesień mija mi jak mrugnięcie oka, dopiero było rozpoczęcie roku, a już druga połowa miesiąca. Gorzej jest z październikiem i listopadem, które ciągną się w nieskończoność. W chłodne wieczory ratujemy się grami planszowymi i książkami, póki jest jeszcze względnie ciepło korzystamy z siedzenia na powietrzu.

Seria książek L. Bjarbo i E. Gothner składa się z 4 tytułów: ‚Ivar ratuje głodne triceratopsy’‚Ivar i zagubiony diplodok’, ‚Ivar ratuje małego stegozaura’ i ‚Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem’.
Ivar ratuje głodne tricaratopsy

Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć. Oprócz tego Ivar wie coś, czego nie wie nikt inny. Wieczorem, kiedy tata Ivara zasypia, wszystkie dinozaury ożywają.

Tym razem Ivar ratuje głodnego triceratopsa Telmę. Telma nie ma nic do jedzenia i potrzebuje pomocy w zerwaniu liści z bardzo wysokiego drzewa. Jakie to szczęście, że Ivar jest taki pomysłowy!

Ivar zaprzyjaźnia się z Tyranozaurem 

Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara. Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć. Wieczorami, kiedy tata Ivara już śpi, dinozaury ożywają.

Dzisiaj wieczorem jest trochę strasznie, bo Ivar spotyka tyranozaura. Ivar wie o nich bardzo dużo. Na przykład, że są ogromne i mają mnóstwo ostrych kłów, którymi zabijają swoją zdobycz. Na szczęście ten tyranozaur jest najedzony i bardzo chętny do zabawy.Ivar i zaginiony Diplodok

Tym razem Ivar pomaga diplodokowi o imieniu Doris. Doris zgubiła swoją rodzinę po wybuchu wulkanu. Jakie to szczęście, że Ivar jest świetny w szukaniu!
Pełne ciepła przygody, które kończą się kilkoma informacjami, które diplodok opowiada o sobie. Kiedy żył, czym się żywił, ile ważył, itd. Wspaniała książka dla wszystkich fanów dinozaurów!

Ivar ratuje małego Stegozaura

Pewnego wieczoru Ivar nie może zasnąć, bo z pudełka dochodzą go jakieś dziwne dźwięki. Szur, szur, pip, pip! Kiedy zagląda do Krainy, nie może uwierzyć własnym oczom: jego dinozaury ożyły!

Kraina dinozaurów Ivara to pełne ciepła przygody, które wypełnione są ciekawostkami o życiu dinozaurów. Wspaniała książka dla wszystkich fanów dinozaurów, a jest ich przecież bardzo wielu!Ivar to chłopiec, który uwielbia dinozaury. Ma nawet specjalne pudełko, w których je przechowuje. Wieczorem kiedy wszyscy śpią, dinozaury ożywają, a chłopiec zmniejsza się i przenosi się do ich krainy. Przeżywa tam wspaniałe przygody i dużo się uczy.


Książki są bardzo ładnie wydane, idealne do czytania dla mniejszego dziecka, ale i moja starsza córka się zainteresowała kwestiami wagi i wysokości dinozaurów. Bardzo ładne ilustracje zachęcają dziecko do czytania i sprawiają, że jest bardziej zainteresowane opowieścią. Litery są na tyle duże, że starsze dzieci nie będą miały problemów z czytaniem.

Seria o Ivarze to nie tylko świetna propozycja dla miłośników dinozaurów, ale także dla dzieci, które uwielbiają niesamowite przygody. Polecam całą serię zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.

Książeczki możecie kupić na stronie: Wydawnictwo Czarna Owca, aktualnie są w promocji ;)


4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger