Jak zająć dzieci jesienią? Domowy plac zabaw

Latem jest łatwiej, o wiele łatwiej. Moje dziewczyny lubią bawić się na podwórku i latem siedzimy tam przeważnie do późnych godzin wieczornych. Dzieci są wymęczone, dotlenione, a przede wszystkim spędzają czas z rówieśnikami. Chociaż muszę przyznać, że dzieci na placach zabaw z roku na rok jest coraz mniej, a często też widzę, że kilkulatki wychodzą na plac zabaw pograć na telefonie. Przerażające jest to, że coraz mniejsze dzieci mają pełny dostęp do gier i bajek. Moje dzieci też mają możliwość korzystania z technologii, ale jeżeli mają wybór bajka czy podwórko, to wychodzimy na powietrze. 

Na dobrą sprawę jest to odpoczynek również dla mnie, bo kiedy dzieci bawią się na placu, ja mam chwilę na zebranie myśli. Dlatego nie pojmuję kiedy rodzice nie wychodzą z dziećmi na plac, bo są zmęczeni. Serio, ja tam odpoczywam. ;) Dodatkowo na plac wysyłane są same bardzo małe dzieci, bo przedszkolaki. Za dużą mam wyobraźnię, żeby puścić swoje dzieci same w tych czasach, ale z drugiej strony to rodzice za nie odpowiadają, a nie moją rolą jest wtrącanie się. 

Kiedy przychodzi chłodna jesień z placu zabaw już nie korzystamy, ale dzieci potrzebują gdzieś się wyszaleć. Na rowery również robi się za chłodno więc pozostaje organizacja czasu w domu. Ciekawą alternatywę jaką są domowe place zabaw proponuje Małpiszon.Od zawsze nurtuje mnie pewna kwestia, dzieci mają całe mnóstwo zabawek w domu, a na placu zabaw wystarczy kilka drabinek i trochę piasku i zabawa jest na długie godziny. Dlaczego więc by nie przenieść placu zabaw do domu? ;)

Aktualnie place zabaw są opustoszałe, a dzieci przeniosły się z zabawą do domu. My korzystamy jeszcze ze spacerów póki pogoda pozwala na dłuższe wędrówki. Zamiast kolejnych zabawek warto zainwestować w coś co nie dość, że zajmie nasze pociechy, to jeszcze długo posłuży, bo które dzieci nie lubią aktywności fizycznej. 

Domowy plac zabaw to również fajna forma spędzania czasu z rówieśnikami. Nasze dziecko zapraszając kolegów i koleżanki może zaprosić je do wspólnej aktywności, a na pewno dzieciaki skorzystają na tym. 


Wybierając domowy plac zabaw powinniśmy zwrócić uwagę na to co chcemy, żeby znalazło się w takim zestawie oraz jaką ilością miejsca dysponujemy w naszym domu czy mieszkaniu. Nawet jeżeli mamy dość małe mieszkanie to możemy wybrać składny plac. 
Do wyboru mamy nie tylko różne typu placów, ale również place dostosowane do wieku dziecka. Wybierając zestaw kierujmy się tym co lubi nasze dziecko i z czego najbardziej skorzysta. 

Domowy plac zabaw powinien być bezpieczny dla naszych pociech, dlatego wybierajmy tylko atestowane produkty dla dzieci. W sklepie Małpiszon.pl znajdziecie wiele sprzętów wysokiej jakości, które na pewno ucieszą niejedno dziecko bardziej niż kolejna zabawka. 

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie to wygląda, a dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dziewczynki bardzo tęsknią za zabawą na świeżym powietrzu :( A tu znalazłam tyle inspiracji, że koniecznie muszę pokazać to mojemu mężowi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowe. Jak ma się miejsce to dlaczego nie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa na zimę, rozejrzę się po stronie. Dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne domowe place zabaw! Dzieci na pewno będą chętnie bawić się w nim cały rok. To dobre rozwiązanie na zimę, gdy korzystanie z placów zabaw na podwórku jest ograniczone.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger