PREMIERA: Marta Zaborowska 'Czarne ziarno'

Pod koniec października miała miejsce premiera książki Czarne Ziarno Marty Zaborowskiej. To moja pierwsza książka tej autorki, ale znalazłam jeszcze inne pozycje, które na pewno dokupię. Czarne Ziarno to kolejna opowieść o detektyw Julii Krawiec. W przydomowym ogrodzie na obrzeżach warszawy ginie dziewiętnastoletni syn właścicielki posesji, Leon Rawski. Podejrzenie o zabójstwo pada na matkę chłopaka, która z miejsca przyznaje się do winy. Policja nie znajduje jednak w obejściu narzędzia zbrodni, co znacznie utrudnia doprowadzenie śledztwa do finału. 
W winę matki nie wierzy Maria, jedna z sióstr zamordowanego Leona. Zwraca się o pomoc do detektyw Julii Krawiec, która odkrywa że zbrodnie mogła widzieć najmłodsza z rodzeństwa, Nina. Dziewczynka jednak, podobnie jak jej matka, milczy. 


Akcja zaczyna się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia kiedy to Leon Rawski odpala petardę i osuwa się na ziemię. Przy synu świadkowie znajdują zakrwawioną markę i mimo, że nie znajdują narzędzia zbrodni, wydają na matkę wyrok. Ona jednak nie zaprzecza i przyznaje się do morderstwa. Jednak w jej winę nie wierzy jej córka Maria. Jednak nie tyle chce ją oczyścić z zarzutów co poznać prawdę, co tak naprawdę się stało w tą noc. 
Na początku poznajemy osoby, które były w domu w feralną noc, jednak z czasem wychodzi wiele pobocznych wątków, które łączą się ze sobą w coraz bardziej przerażającą historię. Okazuje się, że każdy z bohaterów przedstawia inną wersję wydarzeń. 
Dociekła detektyw powoli odkrywa wszystkie karty, większość z dowodów zdobywa nielegalnie, jednak każdy z nich przybliża ją do odkrycia prawdy. 
Autorka bardzo fajnie buduje napięcie i potraf wciągnąć czytelnika w historię. Sama z niecierpliwością czekałam na rozwikłanie zagadki i choć po części domyślałam się prawdy, to finalnie postawiłam nie na ta osobę co trzeba. Morderca okazał się dla mnie zaskoczeniem i sądzę, że dla wielu innych osób też. Ciekawie zbudowana historia, w której jeden krył drugiego, ale po dowodach pani detektyw wszystko się sypnęło. Nie będę Wam zdradzać zakończenia, ale zapewniam, że książka jest warta zarwanej nocy.

Książkę możecie kupić na stronie Wydawnictwa Czarna Owca lub w księgarni Inverso


Lubicie kryminały czy stawiacie na inny gatunek?

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger