'Magiczne Drzewo. Cień smoka' Andrzej Maleszka

Książki pełnią bardzo dużą rolę w życiu człowieka, a szczególnie małego człowieka. Czytanie dzieciom od małego jest bardzo ważne, bo to kształtuje jego zachowania w przyszłości. U nas zarówno w przypadku starszej jak i młodszej córki, schemat był ten sam: czytamy dzieciom od malucha i umowa była taka, że nigdy im nie odmówię zakupu książki. Zabawki wiadomo, różnie to bywa, ale książkę zawsze im kupię.  
Aktualnie mamy pół szafy książek plus cały regał, tylko dziecięcych. Starsza już czyta sobie sama, jest stałym bywalcem księgarni i biblioteki, a młodszej czytam ja. Czasami też zastaje widok, że starsza czyta młodszej i aż rozpływam się w środku. 

Z książek dla dzieci przechodzimy w książki młodzieżowe, córka porywa się na coraz grubsze tytuły i całkiem nieźle jej idzie. Magiczne drzewo to seria książek, ale dla nas jako nowość, gdyż wcześniej nie było zainteresowania takimi pozycjami. 

Święta za pasem, ale jeżeli nie macie jeszcze pomysłu lub robicie prezenty na ostatnią chwilę to polecam Wam książki, to zawsze dobry prezent. Koniecznie sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl, aktualnie trwa tam przedświąteczna wyprzedaż i znajdziecie tam książki i zabawki w naprawdę niskich cenach.


Moja starsza córka jest zachwycona książką i już usłyszałam prośbę o wcześniejsze części.  Moja pociecha uwielbia serię Harrego Pottera, ciekawi ją fantastyka więc domyślałam się, że i Magiczne Drzewo przypadnie jej do gustu. 
Historia części 'Cień smoka' zaczyna się sprawdzianem szóstoklasisty, do którego przygotowują się Kuki, Blubek i Gabi, jednak niekoniecznie chce im się uczyć. Kiedy wypowiadają jedno, nieostrożne życzenie dochodzi do fatalnych w skutkach wydarzeń. Przyjaciele wraz z psem Budyniem wyruszają na poszukiwania. magicznego przedmiotu, po drodze napotykają wiele przeszkód, muszą pokonać smoka , którego wyczarowała mała Iga oraz wygrać turniej tańca. 
Czy przyjaciołom uda się pokonać smoka? Jak poskromią niesforną 7 latkę? Czy wygrają turniej i uratują kolegów i nauczycieli?

Polecam Wam bardzo książkę Magiczne Drzewo, moja 9 letnia córka jest zachwycona, sama z ciekawości przeczytałam książkę i uważam, że jest bardzo pouczająca, opowiada o przyjaźni i uczciwości, a dodatkowo pokazuje dobre wartości. Moim zdaniem to pozycja idealna dla dzieci z podstawówki i każdego kto ma ochotę przenieść się w świat fantazji. Kupujecie książki na prezenty?
A może lubicie je dostawać w prezencie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger