Integracja online w czasach pandemii

Przyszły ciężkie czasy, gdzie wszystko aktualnie odbywa się 'online'. To trochę taki paradoks, bo wiele rzeczy, których wcześniej nie było możliwości załatwić online i trzeba było się fatygować osobiście, teraz można bez problemu załatwić przez internet. Wychodzi na to, że potrzeba tylko chęci i wszystko się da. 
Dla introwertyków bardzo mało się zmieniło, jednak wydaje mi się, że większość ludzi jest jednak ekstrawertykami i bardzo potrzebują tej integracji. Dopiero teraz doceniamy rzeczy, które wcześniej były oczywiste. Tak jak wyjście na kawę do miasta, czy do kina z dziećmi. Zostało nam to odebrane i dopiero teraz odczuwamy tego brak. Mamy duży problem z organizacją ferii, bo wszystko jest pozamykane więc zostaje nam zabawa na śniegu oraz organizowanie czasu w domu. Szkoda, bo ferie przeważnie spędzaliśmy na wszelkiego rodzaju wyjściach. Nie mniej jednak uważam, że takie sytuacje najbardziej uczą doceniania tego co mamy, bo bardzo często mamy z tym problem. 

Sporo osób aktualnie jest na pracy zdalnej. Wiadomo, jednych taka forma pracy cieszy, inni pragną już wrócenia do normalności. Ja jestem z tych, których praca zdalna męczy, zupełnie inaczej organizuje się pracę w biurze, a inaczej w domu. Wbrew pozorom w domu jest zdecydowanie gorzej z organizacją. 

Praca, pracą, ale najbardziej brakuje nam jednak spotkań. Wiadomo, że można spotkać się w domowym zaciszu, jednak wyjście na kawę czy do kina, jest jednak bardziej atrakcyjne. Przeszliśmy praktycznie całkowicie na tryb online, więc zamiast walczyć warto skorzystać z możliwości jakie daje integracja online

Wiele aktywności przenosi się do świata wirtualnego i myślę, że warto z tego korzystać. Zamiast narzekać, warto spożytkować tą energię na działanie. Istnieje wiele miejsc, w których możemy rozwijać swoje pasje, a także nauczyć się czegoś nowego. Dodatkowo warto wspierać firmy, które przez decyzję o zamknięciu muszą teraz ratować się działalnością online. 


Ograniczone są również loty między krajami, a wiadomo, że wielu z nas ma znajomych za granicą i już dłuższy czas jest pozbawiona kontaktu. Jest świetne wyjście z tej sytuacji, zaproponujmy zorganizowanie imprezy online. Tak często korzystamy z portali społecznościowych oraz komunikatorów, dlatego warto ten czas spożytkować na zabawę oraz integrację.  

Imprezy integracyjne mogą urozmaicić czas w każdej firmie, ale także wśród znajomych. Zasady są bardzo proste, do wszelkiego rodzaju warsztatów jakie są oferowane przez firmy, które organizują takie aktywności potrzebujemy tylko komputera lub telefonu, materiały mamy dostarczane przez firmę. Do wyboru mamy przeróżne warsztaty, zaczynając od warsztatów kulinarnych, w trakcie, których możemy poznać różne kuchnie świata, a także warsztaty z wirtualnym ogrodnikiem, podczas których możemy stworzyć własny las w słoiku oraz dowiedzieć się o różnych technikach pielęgnacji oraz sadzenia roślin. Przyznam, ze na takie warsztaty sama z chęcią bym się zapisała, bo weszłam z etap 'zakwiecania' mieszkania, a dobre wskazówki zawsze są w cenie. Ciekawą sprawą jest również wirtualny escape room, bo kto powiedział, że pokój zagadek musi być tylko w świecie rzeczywistym. Z pomocą przychodzą nam firmy oferujące atrakcje online. Siedząc w wygodnym fotelu możemy się przenieść do wirtualnego escape room'u, rozwiązywać zagadki i zadania, przybliżające nas do wyjścia z pokoju. To bardzo dobra opcja na integrowanie się z grupą, a także oderwanie od codzienności i świetna zabawa. 

Fabryka Atrakcji organizuje integracje online, na stronie znajdziecie wiele ciekawych propozycji i na pewno znajdziecie coś dla siebie, polecam skorzystanie i wspieranie naszych biznesów. 

4 komentarze:

 1. Uważam, że cała ta sytuacja powoduje zwiększenie kreatywności ludzi :)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa na firmowe imprezy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miejmy nadzieję, że niedługo już wszystko będzie lepiej. Teraz to najczęściej widuje się ludzi na wideokonferencjach :c

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger