'CHŁOPIEC Z LASU' Harlan Coben

'Chłopiec z lasu' jest moją pierwszą książką tego autora. Jednak po przeczytaniu stwierdziłam, że muszę sięgnąć po więcej pozycji Cobena. Autor doskonale buduje napięcie oraz prowadzi skomplikowaną grę osobowościami ludzi. Jednak jeżeli jesteście fanami typowych kryminałów i trillerów to możecie się lekko rozczarować, bo powieść jest w dużej mierze obyczajowa.

Książka opowiada historię chłopca o imieniu Wilde, którego w roku 1968 odnaleziono w Stanowym Parku Krajobrazowym. Chłopiec nie nie mówi, ale rozumie angielski. Jest dziki, podrapany i mocno brudny. Po 30 latach od odnalezienia Wilde stara się żyć normalnie, jednak niewiele później ginie nastolatka, która była dręczona w szkole. Z czasem dowiadujemy się również o zaginęciu Crasha. W poszukiwania angażuje się Wilde oraz Hester Crimstein

Fabuła książki bardzo wciąga, równocześnie toczy się kilka wątków, a autor już na sam koniec zostawia najlepsze, jednak nie jest to dla mnie do końca satysfakcjonujące, bo nie dostałam odpowiedzi na kilka pytań. Mam jednak nieodparte wrażenie, że autor zostawił sobie otwartą furtkę na kolejną część.

Chłopiec z lasu to opowieść o wykluczeniu, sekretach i przeszłości, do której często musimy wracać, żeby znaleźć odpowiedzi na pytania.

Chłopiec z lasu zamówiłam z księgarni TaniaKsiazka.pl. To nasza lokalna księgarnia z bardzo przystępnymi cenami, w której możecie również zamawiać online z tanią dostawą.

Thrillery zapełniają większą część mojej biblioteczki, niektóre pochłaniam w dwa dni, a inne ciągną się w nieskończoność, jednak zawsze czytam książki do końca, żeby mieć wyrobione zdanie o niej.


Nazywa się Wilde, ale równie dobrze mógłby nosić imię Mowgli. Jest rok 1986. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain zostaje znalezione dziecko. Chłopiec nie mówi, ale rozumie język angielski. Ma na sobie łachmany, a jego skórę od stóp do głowy pokrywają zadrapania i gruba warstwa brudu. Dziecko jest kompletnie dzikie i nie wiadomo zupełnie nic o jego przeszłości. Jak udało mu się przetrwać? Dlaczego nikt go nie szukał?Znacie książki Cobena?
Polecacie jakąś?


2 komentarze:

  1. Właśnie uświadomiłam sobie, że po książki Cobena też jeszcze nie sięgałam. Tą będę miała na oku i zerknę też na inne pozycje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobała mi się ta książka :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger