Jak pomóc dziecku nadrobić braki w nauce?

Już od przeszło roku edukacja naszych dzieci leży i to tak konkretnie. Młodzież na duże braki, bo jak mogła czegoś się nauczyć poprzez zdalne lekcje, gdzie uczniów jest kilkudziesięciu, a nauczyciel tylko jeden. Sama obserwowałam taką naukę z przed drugiego komputera  i wcale mi się to nie podobało. Dzieci w ogóle nie miały motywacji to nauki, większość zamiast na lekcji siedziała przed grą czy telewizorem. Obserwowałam również dziwne pozycje przed komputerem mojej córki, jak i czytanie książki, bo to ją ciekawiło bardziej niż lekcja. 
Lekcje zdalne to koszmar dla dzieci, brak motywacji, kontroli nauczyciela i kontaktu z rówieśnikami źle się odbija na psychice młodych ludzi. Aktualnie organizowane są zajęcia wspomagające, ale w ilości kilku lekcji więc domyślam się, że zbyt dużego efektu to nie da, tym bardziej, że dzieci mają również bieżący materiał do nadrobienia. 

Każde dziecko potrzebuje wsparcia z innego materiału, dlatego jeden nauczyciel ma marne szanse pomóc wszystkim. A takie braki mocno rzutują na dalszej edukacji. Jeżeli dziecko nie przyswoi jakiegoś działu, może mieć spore problemy z przyswojeniem kolejnych. 
Pamiętam ze swoich młodszych lat, kiedy musiałam mieć korepetycje przed maturą, ponieważ nauczyciele nie nadążali z materiałem. Takie lekcje były dla mnie wybawieniem, bo korepetytor był skupiony tylko na mnie. Aktualnie czasy zmieniły się dość mocno i zarówno rodzice jak i dzieci preferują naukę online, szczególnie jeżeli chodzi o naukę języków obcych. Uważam, że to szczególnie ważne, bo rzutuje na naszą przyszłość, znajomość języków przyda się zawsze. 
Lekcje online pozwalają również zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach. Kiedy dziecko uczy się z zaciszu domowym ma większą swobodę, a my możemy poświęcić czas na dojazdy na coś innego. 

Edusofa (www.edusofa.com) oferuje nam pomoc w postaci pomocy w nauce języków oraz nadrobieniu materiałów również z innych przedmiotów. To portal, w którym znajdziemy całą bazę nauczycieli różnych przedmiotów, ale jeżeli jesteśmy również po drugiej stronie i nauczamy warto dodać do bazy swoją ofertę. 


Wyszukiwarka na stronie jest bardzo przejrzysta, mamy wyszczególnione ceny, wybór poziomu nauczania, dostępność nauczyciela, a także warto skorzystać z bezpłatnych lekcji próbnych. Warto sprawdzić czy dany nauczyciel będzie nam pasował oraz sposób przekazywania wiedzy. 

Czasy mamy takie, że jesteśmy zapracowani, staramy się, żeby naszym dzieciom było jak najlepiej i żeby miały dostęp do najlepszej edukacji. Jednak ja jako rodzic nie czuję się na siłach pomagać córce w różnych przedmiotach, dlatego wolę oddać to w ręce osób, które się na tym znają. 

Dużą przewagą takich lekcji jest fakt, że możemy mieć w ciągu dnia lekcje z angielskiego, wsparcie w codziennej nauce, a także lekcje nauki gry na gitarze. To wszystko bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na niepotrzebne dojazdy. 
Technologia idzie mocno do przodu i uważam, że należy korzystać z jej dobrodziejstw. 


Niesamowicie ważne są podstawy, bez tego dziecko nie ruszy dalej albo będzie miało poważne braki. Uważam, że warto zaproponować dziecku takie lekcje już a okresie późnej podstawówki, szczególny nacisk położyłabym na języki obce. Myślę, że aktualna ilość lekcji angielskiego nie pozwala na dobre jego przyswojenie, nie mówiąc już o innych językach obcych. 

Przy okazji lekcji swojej pociechy, warto pomyśleć również o sobie i znaleźć chwilę na swoje dokształcenie. Może mieliśmy ochotę na naukę jakiegoś języka, ale nigdy nie było czasu czy motywacji. A tutaj mamy szeroki wybór nauczycieli na wyciągnięcie ręki, w dodatku w dogodnym dla nas czasie, bez wychodzenia z domu.

A po efektywnej nauce, warto dać dziecku chwilę relaksu i zaproponować udział w konkursach. Na stronie Fajne konkursy znajdziecie konkursy aktualne dla dzieci i nie tylko.

Korzystacie z korepetycji?
Myśleliście może o nauce online?

3 komentarze:

 1. korepetycje to na pewno dobry pomysł :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas też wielkie braki, których nie sposób nadrobić. Muszę się przyjrzeć portalowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że w tym roku już nie zamknął szkół i przedszkoli, bo to będzie katastrofa. Dobrze wiedzieć, że są takie strony.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger