'Kobiety z klasą' Steinunn Sigurdardottir

Przeważnie jesienne miesiące strasznie mi się dłużą, nie wiem jak to się stało w tym roku, ale jesień dosłownie mi śmignęła. Mamy już początek grudnia, a za 3 tygodnie święta. Grudzień lubię głównie ze względu na urodziny moich córek, ale również kochamy Boże Narodzenie. Szkoda, tylko, że to co dobre tak szybko się kończy.
Bardzo podobnie jest też z książkami, są takie, które pochłaniam w dosłownie dwie noce, nie mogąc się oderwać, ale są też takie, przez których przebrnięcie zajmuje mi bardzo dużo czasu. Nie skreślam żadnej książki, bo czasem może się okazać, że po mało obiecującym początku autor wynagradza nam początek z nawiązką. 

Kobiety z klasą należy właśnie do tych powieści, które nie wkręciły mnie od początku, ale później również nie. Islandzka literatura jest dość specyficzna i nie każdego oczaruje. Ja jako naczelna fanka kryminałów i thrillerów, zupełnie nie odnalazłam się w tej powieści. 


Podczas służbowej podróży do Paryża Maria Holm Magnadottir, "kobieta z gór", duma islandzkiej wulkanologii, nawiązuje znajomość z tajemniczą Włoszką – ucieleśnieniem determinacji i tupetu, chodzącym manifestem kobiecości z wizją świata zmierzającego w stronę stuprocentowej feminizacji.

Oszołomiona nową relacją, przepojoną erotyzmem i zmysłowością, ze zdumieniem spostrzega, w jakim kierunku zaczyna zmierzać jej życie. Im bliżej poznaje Gemmę, tym bardziej nie może oprzeć się wrażeniu, że wie o niej coraz mniej.Książka zaczyna się tym, że Maria pochodząca z Islandii wulkanolożka, podczas podróży służbowej poznaje Włoszkę, Gemmę. To spotkanie powoduje, że Maria odkrywa nieznane dotychczas aspekty życia. Książka nie jest powieścią lekką, przeplatają się tu tematy homoseksualizmu, aborcji czy  feminizmu. Jednak po tytule oczekiwałam czegoś innego, a książka zafundowała mi coś zupełne innego, co nie do końca mnie satysfakcjonuje. Autorka ma lekkie pióro, jednak zdecydowanie nie jest to książka dla mnie. 
Jednak jeżeli interesują Was tego typu powieści to polecam zajrzeć również na dział: beletrystyka i literatura piękna księgarni Tania Książka


2 komentarze:

  1. Ciekawie zapowiada się ta książka i myślę, że pozycja idealna nie tylko dla kobiet.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wciąga mnie już po takim opisie. Super

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger