Makijaż permanentny brwi - czy warto?

Jak wiele kobiet nie wyobrażam sobie życia bez makijażu, uwielbiam tworzyć codziennie coś innego i bawić się makijażem. Pozwala na to mój tryb pracy. Pamiętam jednak momenty, gdy rano miałam bardzo ograniczony czas oraz musiałam ogarnąć dzieci przed wyjściem z domu. Wtedy wiadomo, że liczy się każda minuta i staramy się wykonać makijaż szybko, ograniczając się do niezbędnego minimum. 

 

Makijaż permanentny, od kilku lat, jest bardzo popularnym zabiegiem. Wiele kobiet z niego korzysta i bardzo chwali sobie tę usługę. Znajdziemy również takie kobiety, które stoją po przeciwnej stronie barykady czyli nie chcą wykonać sobie makijażu permanentnego i nie podoba im się taka forma upiększania twarzy. Ale … jest jeszcze trzecia grupa kobiet, i do nich zaliczam się ja, które chciałaby ale się boją. Dlaczego? Ponieważ obawy żeby trafić na dobrą linergistkę są duże i skutecznie mnie od niego powstrzymują. Jednak jestem osobą, która lubi drążyć temat i szukać rozwiązań dlatego zawsze wszystko sprawdzam i polegam na tzw. „poczcie pantoflowej” bo to jedna z lepszych metod polecających.

 

Makijaż permanentny brwi, który jest dobrze wykonany, podkreśla naszą urodę ponieważ brwi są ramą dla oczu. Brwi zyskują kształt odpowiednio dopasowany do naszej twarzy. Makijaż ma wyglądać delikatnie i naturalnie dlatego bardzo ważne jest aby był zrobiony w granicy gdzie rosną lub powinny rosnąć włoski. Bardzo lubię podkreślać swoje brwi ponieważ uważam, że bez nich mój makijaż jest niepełny. Nie mniej jednak zajmuje mi to sporo czasu, a makijaż permanentny znacznie by skrócił ten czas, który przeznaczam na dokładne wyrysowanie brwi.Co musisz wiedzieć przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi?

 

Istnieje wiele różnych metod wykonywania makijażu permanentnego brwi: piórkowa inaczej nazywana metodą włosa, ombre (cieniowana) oraz mieszana (włos połączony z cieniem). Według mnie, najbardziej popularną w ostatnim czasie jest chyba metoda ombre. Daje to bardzo naturalnie wyglądające brwi ponieważ kolor jest jaśniejszy u nasady a ciemniejszy przy końcu. Bardzo mi się podoba taki efekt i jak się zdecyduję to na pewno właśnie na tę metodę. 

 

Bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o skórę bezpośrednio po wykonaniu makijażu. Bez względu na metodę, należy ściśle stosować się do porad linergistki żeby wygojenie było piękne oraz trzeba unikać ekspozycji na słońce, dzięki czemu będziemy cieszyć się efektem dłużej. 

 

Warto również zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego brwi: są nimi np. ciąża, karmienie piersią, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybiczne czy chemioterapia. Przed rozpoczęciem leczenia nowotworów bardzo często wykonuje się makijaż permanentny dzięki czemu można lepiej znieść efekty uboczne przyjmowania chemii jak np. wypadanie włosów.

 

 

Koszt makijażu permanentnego 

 

Ceny wahają się zależnie od sposobu wykonania, jak również miejscowości, ale głównie oscylują w granicach 500 do 1400 zł. Myślę, że warto porównać sobie oferty i skorzystać z takiej wyśrodkowanej, te najtańsze nie budzą we mnie zaufania, w końcu dobry specjalista musi się cenić.

  

 

Jak wybrać dobry gabinet do zrobienia makijażu permanentnego brwi?

 

W internecie pojawia się wiele ogłoszeń o usługach makijażu permanentnego, jednak warto bardzo dokładnie filtrować takie oferty. Podstawą jest własny gabinet, nie zgadzajmy się na usługę w warunkach domowych, które wiadomo, że są wątpliwe jeżeli chodzi o higienę. Widziałam, że wiele osób ogłasza się właśnie z ofertą wykonania makijażu w warunkach domowych lub co gorsza z dojazdem do klientki. Nie zgadzajmy się na to!

 

Makijaż permanentny musi być wykonany w odpowiednich warunkach i z zachowaniem wszystkich zasad higieny. W końcu chodzi o nasz wygląd i nasze zdrowie, szczególnie, że jest to zabieg, którego nie cofniemy na drugi dzień. 

Poczytajmy opinie, obejrzyjmy portfolio i na spokojnie wybierzmy osobę, w której ręce powierzymy swój wygląd. Podsumowując, każda kobieta marzy o rozciągnięciu dobry do granic możliwości, tak, żeby wyrobić się ze wszystkim plus jeszcze znaleźć czas dla siebie. Makijaż permanentny to nie tylko uszlachetnienie rys, to również oszczędność czasu, a przede wszystkim brak frustracji w krzywo wyrysowanych w pośpiechu brwiach. 3 komentarze:

 1. Warto!
  Ja mam od kilku lat i jestem zachwycona ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze, to przejrzeć wcześniejsze prace lingerystki, żeby potem nie płakać :P A jeśli chodzi o hennę, to pomimo makijażu permanentnego wciąż muszę ją robić, gdyż pigment jest tylko w skórze, a włoski pozostają jasne ;) Warto o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba sama pomyślę nad permanentnym, to niesamowita wygoda musi być. ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger