Gry planszowe idealne na prezent

W tym roku czas przedświąteczny jakoś wyjątkowo szybko mi leci, nie mam jeszcze wszystkich prezentów, co się raczej nie zdarza. Przeważnie już na początku mam wszystko skompletowane i tylko czeka na spakowanie. Jestem typem człowieka, który nie lubi kupować na szybko, bo przeważnie wychodzi potem źle. Pośpiech ogólnie nie jest dobrym doradcą. 
Moje pociechy im są starsze tym trudniej im kupować prezenty, szczególnie, że nastolatka ma już swoje specyficzne potrzeby. 

Nie mniej jednak mimo to, że są coraz starsze, nadal mamy swoje rytuały. Uwielbiamy grać w gry planszowe, odkładamy telefony, laptopy i spędzamy wspólnie czas. Uważam, że w dzisiejszych czasach to bardzo ważne, bo coraz mniej czasu spędzamy ze sobą, a coraz więcej obok siebie. 

Jeżeli nie macie jeszcze prezentów dla swoich pociech polecam zainwestować właśnie w gry planszowe, gwarantują naprawdę dobrą zabawę, ale również angażują dziecka i rodzica do wspólnego spędzania czasu.Tej gry chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Dobble "dorobiło" się już kilkunastu wersji. Same mamy na pewno kilka różnych, a wydaje mi się, że najbardziej pożądane są te z postaciami z bajek. Teraz mamy również wersję "Przyjaciele". Czy jest ktoś kto nie zna tego serialu? ;)
Ostatnio nawet w sklepach pojawiły się kolekcje z grafikami Przyjaciół i widzę, że są naprawdę rozchwytywane. 

Same zasady gry są banalnie proste, dzielimy karty na pół i jedną kładziemy na środek. Musimy odnaleźć taki sam symbol na naszej karcie, jaki jest na środku. Kto pierwszy pozbędzie się swojej talii kart, wygrywa. 
Myślę, że Dobble to idealna gra na pobudzanie umysłu. Dziecko musi się skupić na odnajdywaniu takiego samego wzoru, a przede wszystkim musi zrobić to szybko. Z doświadczenia wiem, że moje córki z reguły są szybsze niż ja, ale dziecięce umysły tak szybko przetwarzają informację, że często nie mam szans z moimi pociechami. Chyba nie ma łatwiejszej gry niż Dobble, moim zdaniem nadaje się nie tylko do grania z dziećmi, ale na pewno urozmaici każdą imprezę dorosłych. 

Metalowa, poręczna puszka sprawia, że możemy zabrać grę ze sobą, gdziekolwiek chcemy. Takie gry są idealne szczególnie na wyjazdy. 

Każda rozgrywka to 8 kart pytań, które pozwolą ustalić, a później pobijać osobiste rekordy! W każdej turze odpowiadamy na jedno pytanie według poniższego schematu: Pierwszy gracz dobiera kartę i odczytuje jej treść na głos.

Następnie wszyscy gracze jednocześnie i w tajemnicy zapisują swoją odpowiedź na swojej strzałce bez pokazywania jej pozostałym graczom. Odpowiedź zawsze musi się składać z liczby, a niektóre karty wymagają odpowiedzi w skali od 0 do 100.
Później zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara wszyscy gracze po kolei wykładają swoje strzałki odpowiedzią do dołu. Każda osoba próbuje odgadnąć, jak odpowiedzieli pozostali i zastanawia się, w którym miejscu umieścić własny wynik.
 
Aby poznać swoje odpowiedzi, odkrywacie strzałki po kolei, zaczynając od tej znajdującej się na samym dole. Ze strzałek powinien powstać rosnący ciąg wartości.

Gra zapewnia naprawdę wiele frajdy, rozrusza nawet najbardziej drętwe towarzystwo. Idealna do poszerzenia przyjacielskich więzi i dowiedzenia się czegoś nowego o swoich znajomych. 

Wachlarz pytań w grze jest szeroki, są pytania zarówno zabawne jak i takie typowe, ale również kompletnie odjechane! Zabawa zaczyna się kiedy musimy swoje opinie porównać z rzeczywistością. 

Myślę, że gry planszowe są świetnym pomysłem na wszelkie domówki. W krótkim czasie potrafią rozruszać towarzystwo i sprawić, że nie tylko nikt nie będzie się nudził, ale będzie przy tym masa śmiechu.

Podsumowując, uważam, że gry planszowe są idealnym pomysłem na prezent, nie tylko dla małych, ale również dla dużych. Prezentując ją komuś bliskiemu na pewno sprawicie, że się uśmiechnie. Z kolei jeżeli chodzi o dzieci to warto je odrywać od sprzętów elektronicznych i pokazywać jak można rozwijać zmysły. 

2 komentarze:

  1. nie znałam tej gry z przyjaciółmi, ale moja siostra jest ich wielką fanką więc na pewno kupię ją na prezent, szczególnie że ładnie zapakowana :D jak dorzucę kule do kąpieli i kordonki aria na koronki to prezent urodzinowy będę miała już z glowy :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger