Letnie, burzowe popołudnia

Lato ma to do siebie, że często pogoda bywa nieprzewidywalna. Z pięknego słońca w kilka minut może się rozpętać niemała burza. Dlatego warto mieć zawsze jakieś planszówki w zapasie. Moje córki uwielbiają przebywać na powietrzu, z czego się bardzo cieszę, nie mniej jednak jak przychodzą deszczowe dni, w domu również się nudzimy. Staram się, żeby wiek w grach planszowych był wypośrodkowany, żebyśmy mogły grać z dwiema pociechami. 
Dzisiaj chciałam Wam pokazać dwie, bardzo ciekawe propozycje od Wydawnictwa Rebel
Pachnący ogród


Pachnący ogród to niezwykle przyjemna gra karciana, w której będziesz zbierać kwiaty i aranżować z nich zestawy zgodnie z kartami bukietów, pragnień i nagród. Doskonale łączy proste zasady, które pozwalają zasiąść do stołu nawet początkującym graczom, z satysfakcjonującą i ciekawą rozgrywką opartą o wybieranie najbardziej opłacalnych opcji.
Pachnący ogród to gra, która zachęci was nie tylko łatwymi zasadami, ale również przepiękną grafiką, która jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. W rozgrywce biorą udział 4 osoby, które otrzymują po kolorowym pionku. Warto zwrócić również uwagę na piękne karty, które uprzyjemniają grę.


Gra polega na przemieszczaniu się po ogrodzie i wybieraniu najpiękniejszych kwiatów, które ozdobią nasz ogród. W drodze możemy również zbierać kamyczki, rzeźby i bukiety. Wygrywa ten gracz, któremu uda się skomponować najlepiej punktowane kompozycje.


Runda zaczyna się na początku ogrodu i pierwszy z graczy z wyłożonych na początku rundy kart i kładzie ją przed sobą. Pobierana karta musi znajdować się w kolumnie obok ogrodnika. Następnie przenosimy pionek w miejsce zabranej karty. Dzień kończymy kiedy 4 zawodników znajdzie się w 5 kolumnie. Po zakończeniu dnia sprawdzamy czy udało się komuś aktywować jakąś nagrodę i zabieramy się za kolejny dzień. Ostatniego dnia dochodzą punkty za: kamienie, karty rzeźb, bukietów, pragnień, nagród oraz kartę filiżanki.
Wygrywa gracz z największą ilością punktów.
Gra ma również bardzo ciekawą opcję gry solo, w którym do rozgrywki wykorzystamy talię kart wrony, które będzie starała się uprzykrzyć nam spacer po ogrodzie.


Skull


Skull to prosta, szybka i emocjonująca gra blefu, w której podejmujesz dobrze skalkulowane ryzyko, by zwyciężyć – albo przynajmniej nie zostać wyeliminowanym. Za każdym razem musisz zdecydować, czy ułatwić zadanie wszystkim graczom przy stole (w tym sobie), czy rzucać przeciwnikom kłody pod nogi. Pamiętaj, by zachować kamienną twarz i nie zdradzić przeciwnikom, jaką strategię wybierasz!


Każdy z graczy dostaje zestaw: podkładkę i żetony w dowolnie wybranym kolorze. Podstawkę kładziemy przed sobą i bierzemy do ręki 4 żetony.
Gra jest przeznaczona dla maksymalnie 6 osób, gdzie każda dostaje po 4 żetony: 3 kwiaty i jedna czaszka. Rozgrywka polega na mechanizmie blefu, masz do wyboru dwie drogi albo wykładasz na podkładce zakryty żeton albo ryzykujesz i obstawiasz ile żetonów wyłożysz zanim trafisz na czaszkę. Jeżeli obstawiamy to każda kolejna osoba może podbić stawkę lub spasować. 
Zwycięzca odkrywa najpierw swoje żetony, a później rywali. Jeżeli nie trafi czaszki zdobywa punkt, jeżeli trafi to odkłada 1 żeton i teraz do dyspozycji ma 3. 

Gra kończy się kiedy ktoś z graczy zdobędzie dwa punkty. Moim zdaniem to idealna gra dla młodszych i starszych. Zasady są banalnie proste, a gra na tyle mała, że można ją zabrać na  wakacyjne wyjazdy.

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger