Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków?


Coraz częściej można zauważyć wzrost świadomości przy wyborze kosmetyków. Jeszcze nie tak dawno ochroniarze w drogeriach bardzo podejrzliwie patrzyli na osoby, które 'zbyt długo' stały przy półkach z kosmetykami, sama miałam z tym problem, bo lubię analizować składy. Aktualnie taki widok nikogo już nie dziwi, a mnie bardzo podnosi na duchu, że więcej osób zwraca uwagę na to co kupuje. 

Nie bez znaczenia jest jakich produktów używamy. Moim zdaniem inwestycja w siebie opłaca się zawsze i tak samo jeżeli odpowiednio zadbamy o naszą skórę na pewno odwdzięczy się nam ładnym wyglądem na długie lata. Bardzo często nie żałujemy sobie na dobre jakościowo ubrania, ale kosmetyki kupujemy przypadkowe. To duży błąd.

Skład 
Kolorowe etykiety krzyczą do nas ze sklepowych półek, producenci obiecują nam cuda na kiju, a jak spojrzymy na skład mamy tam całą masę szkodliwych składników. Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie czy faktycznie skład jest odpowiedni dla naszej skóry. Ja ze względu na wrażliwą skórę twarzy, szczególnie zwracam uwagę na skład kremu do twarzy, czasem jeden nieodpowiedni wybór potrafi narobić wiele szkody.

Firmy, które wypuszczają  na rynek kosmetyki mają obowiązek stosowania substancji w produktach kosmetycznych, który jest ściśle regulowany przepisami prawa i wprowadzone do użycia substancje muszą być bezpieczne oraz przejść szczegółowe badania. Tutaj nie ma żadnych odstępstw.
Jeżeli chodzi o skład kosmetyków, na początku podaje się składniki o najwyższym stężeniu, a składniki na końcu mają niewielki procent produktu. W składzie muszą być wyszczególniane wszystkie składniki, które są powyżej 1%.

Hipoalergiczność
Bezpieczeństwo stosowania kosmetyków jest bardzo ważne, w końcu nakładamy je na naszą skórę. Korzystanie z kosmetyków hipoalergicznych minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Aktualnie coraz więcej osób ma problemy z wrażliwością skóry, alergiami i podrażnieniami. Nic dziwnego skoro środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Wiadomo, że nie ma 100% pewności, że dany kosmetyk nas nie uczuli ani nie podrażni, jednak hipoalergiczność kosmetyków minimalizuje to ryzyko. 

Wysoka jakość
Na kosmetykach nie warto oszczędzać, warto zapewnić sobie bezpieczeństwo stosowania oraz dobry skład. Warto zwrócić uwagę na wyselekcjonowane kremy z Fabryka Form, są bardzo wysokiej jakości, a przede wszystkim o dobrych składach. Kto ma nasz rozpieszczać jak nie my same? W dobrej jakości produktach nie oszczędza się na składnikach aktywnych, które przecież wpływają na efektywność ich działania. 
Istnieje przekonanie, że im droższy kosmetyk tym lepszy. Poniekąd tak jest, ponieważ w droższych kosmetykach są używane składniki wysokiej jakości, jednak warto zwracać uwagę głównie na składy, bo to po nich poznamy dobry produkt. Warto porównywać kosmetyków  i wybrać te, które faktycznie są lepsze, ale pod względem skuteczności i składu, a także kupować je z pewnych źródeł. Ważne, by każdy z nas poznał potrzeby swojego ciała i do nich dobrał idealne kosmetyki.

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger