ECONOPIE Olejek z konopi i drzewa herbacianego
Ostatnio pojawiło się sporo kosmetyków z olejem z konopii, a że ciekawią mnie nowości więc i ja nie mogłam zostać w tyle, tak więc po testowaniu kosmetyków z olejem konopnym przyszedł czas na sam olejek konopny z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Jesteście ciekawe takiego wynalazku? Zapraszam na post:
Olejek z konopi i drzewa herbacianego
Olejek ze względu na właściwości antyseptyczne i regeneracyjne idealnie nadaje się dla każdej skóry z problemami. Regeneruje i łagodzi podrażnienia skóry, nawilża i działa przeciwzapalnie. Łagodzi objawy wysuszonej oraz popękanej skóry i trądziku. Olejek z drzewa herbacianego przeciwdziała bakteriom i grzybom. Pomaga w zapobieganiu skórnych powikłań zapalnych. Idealny do pielęgnacji skóry również jako środek przeciwgrzybiczny.
- Antyseptyczne
- Regeneracyjne
- Łagodzące podrażnienia skóry oraz przeciwzapalne
- Nawilżające
20% czystego olejku z drzewa herbacianego działa:
- Antyseptycznie – zwłaszcza przeciwdziała bakteriom i grzybom
- Zapobiega skórnym powikłaniom zapalnym
- Pielęgnuje skórę skłonną do trądziku
- Środek przeciwgrzybiczny
Olejek z konopi i drzewa herbacianego jest stosowany przy:
- Wypryskach atopowych,
- Grzybicy stóp,
- Zakażeniach i grzybicy skóry,
- Pleśniawkach, drożdżach (w kącikach ust, etc.)
- Zakażeniach grzybiczych paznokci i łożysk paznokci,
- Zadrapaniach i otarciach naskórka, ukąszeniach przez owady, etc.
- Trądziku – zapobiega nadmiernemu łojotokowi skóry, a także działa jako środek antyseptyczny
- Łupieżu i chorobie zapalnej mieszków włosowych, która powoduje powstawanie dużych placów łupieżu,
- Nieświeżym oddechu spowodowanym namnożeniem bakterii w jamie ustnej (płyn do płukania jamy ustnej), gorzkim smaku spowodowanym paleniem nikotyny.
Pojemność: 30 ml
Cena: 39,90 zł
Dostępność: https://econopie.pl
Posiadam również dwa oddzielne olejki, jeden z drzewa herbacianego, a drugi tamanu, które pomagają mi się uporać z moją cerą. Olejek z konopii jak i połączenie olejku z drzewa herbacianego i konopii jest moim pierwszym i byłam bardzo ciekawa jak sobie poradzi z moją cerą.
Właśnie z racji posiadania w.w. olejków mogę stwierdzić, że na pierwszy rzut wysuwa się mocny zapach olejku z drzewa herbacianego, jest on dość mocny i ostry, drażniący nos. tutaj jest lekko złagodzony przez olej z konopii, także zapach jest na pewno do zniesienia dla każdego.
Olejek z drzewa herbacianego ma silne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, dlatego z powodzeniem znajduje zastosowanie na wypryski i grzybicę, jako, że z grzybicą nie miałam nigdy problemu skupię się na wypryskach, bo faktycznie olejek działa dość szybko. Nigdy nie stosowałam olejku na całą twarz, zawsze było to zastosowanie punktowe. Mam wrażliwą skórę i bałam się podrażnienia, a jak wiadomo z olejkiem z drzewa herbacianego należy uważać, a osoby z bardzo wrażliwą skórą powinny go rozcieńczać, jednak ja spróbowałam użyć go właśnie nie rozcieńczonego na małą powierzchnię skóry i nie zrobił mi krzywdy więc postanowiłam używać go bez rozcieńczania.
Jeżeli chodzi o konsystencje to olejek jest przezroczysty i mimo, że w pierwszej chwili jest tłusty to za kilka minut od aplikacji wchłania się całkowicie, ja dodatkowo jeszcze lekko masuję miejsce, w którym chcę, żeby olejek zadziałał, żeby pod wpływem ciepła palca lepiej się wchłonął.
Zarówno olejek z konopii jak i z drzewa herbacianego działają antyseptycznie i tu mogę się zgodzić z ich dobroczynnymi właściwościami, ponieważ odkąd używam olejku cera znacznie mi się poprawiła, zmiany na skórze występują już bardzo rzadko, a nawet przed okresem odnotowałam zmniejszony wysyp, z którym mam problem praktycznie od zawsze. Olejku używam już od ponad miesiąca i mogę śmiało powiedzieć, że moje blizny zaczęły lekko blednąć. Nie mniej jednak, jak dla mnie najważniejsze jest to, że olejek przyśpiesza gojenie i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii.
Podsumowując, czasami szukamy nietuzinkowych rozwiązań kiedy najprostsze mamy pod ręką. Żałuję, że olejki odkryłam tak późno zaoszczędziłoby mi to na pewno wielu nerwów.

musze sobie zrobic wersje diy:)
OdpowiedzUsuńCiekawe połączenie! Olej herbaciany bardzo lubiłam, ale po wypróbowaniu tamanu, który okazał się lepszy, już do niego nie wrócę. Natomiast olej konopny zakupiłam niedawno i czeka w kolejce :).
OdpowiedzUsuńmi wydaje się on trochę zbędny. za to czysty olejek z drzewa herbacianego to moje must have, zawsze mam go w domu. w przypadku pogorszenia stanu cery dodaję kropelke do kremu i jest gitara. dodam, że wyleczyłam nim już zarówno zapalenie grzybicze jak i zakażenie gronkowcem (tzw czyrak).
OdpowiedzUsuńUwielbiam takie połączenie ;)
OdpowiedzUsuńPrzydałby mi się. Na pojedyncze niespodzianki byłby jak znalazł.
OdpowiedzUsuńJa też muszę się w końcu zaopatrzyć w kilka olejków:):)
OdpowiedzUsuńMuszę wypróbować :)
OdpowiedzUsuńNie miałam nigdy tego oleju z drzewa herbacianego
OdpowiedzUsuńlubię wszelakie olejki :)
OdpowiedzUsuńNie miałam nigdy.
OdpowiedzUsuńNie wiedziałam jakie olejki mają działanie bakteriobójcze, nadal walczę z jakimiś wypryskami zwłaszcza przed dniami kobiecymi. Może to byłoby rozwiązanie tych problemów? Boje się tylko że stosując go na całą twarz moja wrażliwa skóra będzie w jeszcze gorszym stanie.
OdpowiedzUsuńmam na niego ochotę zwłaszcza że sam olejek konopny bardzo dobrze się u mnie spisywał :)
OdpowiedzUsuńOlej z drzewa herbacianego u mnie kompletnie się nie sprawdził, ale kto wie, może z konopnym uzyskałabym zadowalający efekt :-)
OdpowiedzUsuńMuszę w końcu wypróbować jakiś olejek :)
OdpowiedzUsuńMnie nie kusza te kosmetyki ;P
OdpowiedzUsuńGenialne połączenie! :) Moja buzia świetnie reaguje na olejek z drzewa herbacianego, a olejek z konopi miałam tylko w kremie do rąk z TBS, ale sprawował się świetnie. Jak tylko skończę swój antybakteryjny krem, kupię taką mieszankę, cudo. :)
OdpowiedzUsuńNie mam ani problemu z grzybicą ani z wypryskami jednak będę o nim pamiętać na przyszłosć :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajny produkt!
OdpowiedzUsuńŚwietne połączenie, jakoś nie widziała takiego z innych firm
OdpowiedzUsuń