Mój pomysł na piękne ciało

Co myślimy kiedy mamy na myśli "piękne ciało"? Każdy z nas ma swój ideał pięknego ciała, ale niezależnie od tego czy wolimy krągłości czy może szczupłą sylwetkę, jedno jest pewne, ciało musi być zadbane. Ja jestem z tych osób, które wolą delikatne krągłości, bo nie oszukujmy się kobieta musi mieć kawałek "pupy i cyca" :) Jednak nie mówię, że inne sylwetki są złe, bo każda z nas jest piękna o ile akceptuje swoje ciało.


Nigdy nie byłam typem "sportowca", zwolnienie z lekcji wf-u nie ułatwiało przełamania się do wszelkich aktywności. Spacer? Lepiej władować tyłek w samochód. Moment przełomowy nadszedł kiedy urodziłam pierwszą córkę. Mimo, że nadal nie lubię biegać ani ćwiczyć, to pokochałam długie spacery. Większości aktywność fizyczna kojarzy się z ciężkimi ćwiczeniami, siłownią i bieganiem, a to nie prawda. Ja długo spaceruję, mąż jeździ na rowerze i uwierzcie mi oboje czujemy się o wiele lepiej, kilogramy powolutku lecą, a my nie katujemy się, bo najważniejsze to mieć z tego przyjemność. My przede wszystkim stawiamy na wspólne, długie spacery jest to dla nas o tyle dobre, że dzieci wymęczone, my również, a łączymy wtedy wspólnie spędzony czas i aktywność.


Kolejny ważny punkt to dieta, ale nie tak typowa, restrykcyjna dieta, bardziej racjonalne jedzenie. Jestem typem człowieka, który nigdy w życiu się nie odchudzał: nie czułam potrzeby, nie umiałam, nie chciałam rezygnować z przyjemności, życie jest za krótkie na diety itp. (podkreślcie właściwe). Dodatkowo nadal uważam, że nie potrzebne nam są żadne diety, ale przetestowanie na sobie samym co możemy zjeść w większej ilości, z czym musimy uważać. Poza tym dla mnie kluczowe okazało się regularne jedzenie, mniejsze ilości, ale często, bo nie ma nic gorszego jak dwa solidne posiłki dziennie. A najważniejsze w jakimkolwiek zdrowym odżywianiu się to woda, nie te smakowe "wody" ze sklepu, ale zwykła woda. Jeżeli nie możecie się przemóc to polecam dodać świeże owoce, lepiej wejdzie. ;) Zachęcenie dzieci również nie jest trdune, wystarczy fikuśny kubek i nawet zwykła woda przejdzie. 


 i pamiętajcie: Życie jest za krótkie na diety! :)

Kolejna sprawa to nawilżanie i ujędrnianie ciała, bo nic nie straszy bardziej jak sucha, niezadbana skóra. Tak więc wygładzanie, nawilżanie, a na koniec lekkie przybrązowienie słoneczkiem lub balsamem i mamy wygląd idealny. 
Szczególnie ważne jest to, kiedy zrzucacie wagę. Tracimy wagę, a skóra traci jędrność, dlatego pamiętajmy o specjalnych kremach, które pomogą nam w walce o piękną skórę. 


Kochani, to wszystko to moje sposoby na piękne ciało. Jak już wspominałam nie trzeba wiele, aby to osiągnąć, kwestia znalezienia sposobu, który sprawia nam radość i nie musimy się do niego zmuszać, bo chyba nic bardziej nie demotywuje jak robienie czegoś na siłę. Chciałabym również, żeby każda z Was pamiętała:

każde ciało jest piękne, o ile jest zadbane i o ile na twarzy widnieje uśmiech, bo bez tego nie ma sukcesu! ;)Buziaki! :)
6 komentarzy:

  1. Ooo, a uśmiech to najpiękniejsza biżuteria. Szczery zastąpi nawet i świetny makijaż u profesjonalnego makijażysty.. :-D

    OdpowiedzUsuń
  2. polubiłam sie z tymi kosmetykami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super post i bardzo zdrowe podejście :D Też nie jestem fanką aktywności fizycznej, ale spacerować uwielbiam :D Po takim długim spacerze zamiast czuć zmęczenie czuję się o niebo lepiej! :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger