Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Istnieje mnóstwo różnych sposobów na pozbycie się owłosienia. Każdy ma swój ulubiony, jednak niektóre z nich są bardzo uciążliwe takie jak golenie maszynką czy wosk. Próbowałam kiedyś depilacji IPL, myślałam, że to świetny zamiennik depilacji laserowej, ale nic bardziej mylnego. Włoski po jakimś czasie odrastają więc lepiej dołożyć do depilacji laserowej i mieć spokój na dobre.

Od pewnego czasu zastanawiam się właśnie nad depilacją laserową. Głównym powodem jest problem wrastających włosów, wszelkie kremy czy peelingi średnio radzą sobie z problemem. Dodatkowo większość metod jest krótkotrwałych, a wiadomo, że zależy nam na trwałym efekcie. 


Depilacja laserowa to zabieg praktycznie bezbolesny, a jej efekty są trwałe, jednak potrzeba czasu aż włoski staną się cieńsze, a ich wzrost wolniejszy. A dodatkowo nie każda skóra i kolor włosków jest idealnym materiałem do depilacji laserowej. Idealna sytuacja jest taka kiedy mamy ciemne włoski i jasną skórę, laser nie widzi jasnych włosków przez co depilacja może okazać się nieskuteczna. 

Na depilację laserową warto umówić się jesienią lub zimą, ponieważ jest okres, w którym nie można wystawiać skóry na ekspozycję słońca, a latem to niestety dość trudne. 
Jak dużo potrzeba zabiegów, żeby pozbyć się włosków? Określa się, że około 4-6 zabiegów może już całkowicie usunąć włoski. Jednak wszystko zależy od osobistych uwarunkowań, jeżeli mamy mocne i grube włoski będziemy potrzebować więcej sesji. Z drugiej strony te ciemne włoski i jasna skóra to gwarancja szybszych efektów depilacji. 


Zaczęła się piękna wiosna więc każdy intensywnie myśli o wakacjach, a jeżeli wakacje to i opalanie, a u mnie pomysł o skorzystaniu z depilacji laserowej. Jeżeli nie zdążę teraz, na pewno skorzystam pod koniec roku. Nie mniej jednak warto pomyśleć o udogodnieniach jakie daje nam dzisiejsza technologia i raz na zawsze zapomnieć o problematycznym goleniu i cieszyć się efektem gładkiej skóry.


A Wy korzystałyście z depilacji laserowej?
A może macie chęć skorzystać?

5 komentarzy:

  1. Widzę, że jestem idealną kandydatką na depilację laserową. :D Od paru dni chodzi mi po głowie. Niestety jest dość kosztowna (600 zł nogi x 3 lub 4 sesje...).

    OdpowiedzUsuń
  2. na pewno zdecyduję się kiedyś na depilację laserową, moja siostra nie ma żadnych włosków, kilka lat temu przeszła całą serię i efekty są genialne

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger