Jak opóźnić starzenie się skóry?

Na rynku mamy bogatą ofertę kremów przeciwzmarszczkowych, które mają zapewnić skórze zdrowy i młody wygląd. Warto jednak zastanowić się Ile w tym prawdy, a ile marketingu? Nie ma co się łudzić, że tego typu kremy zlikwidują całkowicie zmarszczki. Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego nie zatrzymamy. Kremy przeciwzmarszczkowe pomagają jedynie zmarszczki spłycić i optycznie zmniejszyć ich widoczność. Nie wszystkie kremy będą równie skuteczne. Warto zwrócić uwagę na ich skład, by się nimi nie rozczarować.


Spłycanie zmarszczek

Pomocną rolę w spłycaniu zmarszczek odgrywają składniki o potwierdzonej skuteczności badaniami. Są to między innymi:
- retinol (od 0,1%) - forma witaminy A, pobudzająca syntezę kolagenu w skórze, zmniejsza przebarwienia skóry i spłyca zmarszczki;
- witamina C (min. 5%) - również pobudza produkcję kolagenu, rozjaśnia cerę i wygładza zmarszczki;
- kwasy AHA i PHA (min. 3-6%)- złuszczają naskórek, nawilżają i spłycają drobne zmarszczki;
- witamina B3 -niacynamid (4-5%) - zmniejsza drobne zmarszczki przebarwienia czy zaczerwienienia, zapewnia skórze odpowiednie nawodnienie.

Optyczne zmniejszanie widoczności zmarszczek

Niektóre składniki kremów przeciwzmarszczkowych odpowiedzialne za poprawienie wyglądu skóry powodują, że zmarszczki stają się optycznie mniej widoczne, jednak jak możemy dowiedzieć się z researchu Mózgi.pl, nie wpływają one na realny stan zmarszczek. Warto o tym pamiętać, aby nie nabierać się ślepo na marketingowe obietnice producentów kosmetyków. Należą do nich między innymi kolagen i kwas hialuronowy. Kolagen zawarty w kremach przeciwzmarszczkowych nie przenika w głębsze warstwy skóry, ale tworzy na jej powierzchni warstwę ochroną zapewniając jej właściwą elastyczność i zdrowy wygląd. Podobnie jest w przypadku kwasu hialuronowego, który na powierzchni skóry tworzy ochronny film zapewniający właściwe jej nawilżenie. Kwas hialuronowy wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe dopiero po podskórnym jego wstrzyknięciu. Wówczas wypełnia przestrzenie skórne unosząc je do góry i dając efekt gładkiej skóry pozbawionej spłyceń, zmarszczek.


Opóźnione procesy starzenia się skóry

Kremy przeciwzmarszczkowe, które mają w swoim składzie dodatkowo antyoksydanty, zapewniające skórze ochronę przed wolnymi rodnikami, mogą opóźniać procesy starzenia się skóry oraz pojawiania się nowych zmarszczek. Warto więc pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe nie zahamują naturalnych procesów biologicznych, mogą jedynie nieco je rozciągnąć w czasie. Dzięki tego typu kremom skóra jest lepiej odżywiona, nawilżona i bardziej elastyczna, co z kolei sprawia, że wygląda młodziej. Skuteczne kremy przeciwzmarszczkowe nie muszą być drogie. Nie zawsze dobra jakość idzie w parze z wysoką ceną. Skuteczność kremu zależy od aktywnych składników. Można więc szukać kremów z oznaczoną ich procentową zawartością.

Źródło: https://mozgi.pl

Mózgi.pl to serwis, który dostarcza informacji na temat zdrowia, urody, żywienia i diety. Co go wyróżnia na tle podobnych portali? Artykuły w serwisie Mózgi opierają się na publikacjach naukowych (przy każdej informacji znajduje się jej źródło), a jednocześnie są napisane w bardzo przystępny i przejrzysty sposób. Co więcej, każdy czytelnik może zgłosić propozycję tematu do zbadania przez Researcherów serwisu.

Co sądzicie o takich portalach?

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger