Propozycje prezentowe na Dzień Dziecka od REBEL

Przechodziłyśmy mnóstwo różnych etapów od Lego, LOL, Barbie po samochody zdalnie sterowane. Niedawno można było dosłownie utonąć w zabawkach w pokoju dziewczynek więc część oddałyśmy, a część wyrzuciłyśmy. Od razu zrobiło się luźniej, a co za tym idzie zrobiło się miejsce na nowe zabawki.
Aktualnie mamy fazę na gry planszowe, szkoda tylko, że doba nie ma możliwości rozciągnięcia się, bo starsza córka może grać bez przerwy kilka godzin.
Dzisiaj chciałam Wam pokazać inspiracje prezentowe na Dzień Dziecka. Moim zdaniem gry planszowe to zawsze dobra propozycja, zajmują na zdecydowanie dłuższy czas niż inne zabawki, a przy tym to dobra zabawa dla całej rodziny.
"Palce w pralce" to szalona, imprezowa gra dla każdego. Wyjmij ręce z kieszeni... Włącz się w rytm i postaraj ani razu się nie pomylić !
"Palce w pralce" to gra, w której gracze klaszczą w rytm klasycznego utworu We Will Rock You. Jednocześnie pokazują gesty, które mają na swoich kartach i przekazują kolejkę dalej – wywołując innych graczy ich gestami. Wywołany gracz musi odpowiedzieć swoim gestem i przekazać kolejkę do kolejnej, wybranej osoby.

Do tej gry brakowało nam graczy, ale udało nam się wkręcić nawet tatę, który bawił się chyba najlepiej (ale ciii ;)) Gra jest bardzo prosta, ale daje naprawdę dużo frajdy. Im więcej osób tym lepiej, bo nie bez powodu gra jest określana jako imprezowa. Przy kilkunastu osobach musi być naprawdę świetna zabawa. 
Gra uczy zapamiętywania gestów, obserwacji, a także wyczucia rytmu, bo wszystko robimy w rytm muzyki. Gra mieści się w małym pudełeczku więc jest idealna do zabrania jej ze sobą, czy to na wyjazd czy na imprezę. 


Prosta pod względem zasad i niezwykle przyjemna gra, która ćwiczy pamięć i refleks. Zadaniem graczy jest zapamiętywanie kart wykładanych na stół i odpowiednia reakcja, gdy w stosie pojawi się para.

Zestaw zawiera 72 karty Memuuu i 3 karty, na których widnieją krowy. Jest równie kompaktowa co poprzednia, dlatego z powodzeniem może nam towarzyszyć na wyjazdach. 
Gra polega na tym, że jeden z graczy odkrywa pojedynczo karty ułożone na stosie. Układane są w taki sposób, żeby kolejna zakrywała poprzednią. Jeżeli gracz uzna, że widział już taką samą kartę w stosie, zakrywa ręką stos i mówi jaka karta się powtarzała. Jeżeli trafi zabiera wszystkie karty ze stosu, jeżeli się pomylił rozdaje karty wszystkim graczom.
W puli są również 3 karty z krowami i ten kto pierwszy zakryje ją ręką zgarnia cały stos pod kartą z krową. Gra jest na tyle uniwersalna, że może w nią grać zarówno dorosły jak i młodsze dzieci.
Macie już prezenty na Dzień Dziecka?
Co planujecie kupić swoim pociechom?

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger