Propozycje gier planszowych i książek na wakacje

Pogoda robi nam niezłego psikusa, z upału następnego dnia witamy kilkanaście stopni. Jak dla mnie to za duży szok termiczny, chciałabym nacieszyć się latem póki trwa, z zimna jeszcze zdążę się ucieszyć. Jeżeli chodzi o wakacje to połowa już za nami, nam zostały jeszcze wczasowanie się u babci, ale do tej pory obskoczyliśmy już kilka miejsc. Od siebie z całego serca polecam stronę Interhome, gdzie możecie znaleźć wymarzone miejsce do spędzenia urlopu.
Przebywanie na upale z dziećmi również nie jest wskazane więc w czasie dużych upałów jak i deszczu musimy znaleźć sobie zajęcie w domu. Moje dziewczyny nie przepadają za siedzeniem przed tv czy telefonem więc muszę na bieżąco organizować im czas. Obie uwielbiają gry planszowe więc to dobra opcja dla wszystkich.

Ja za to jestem książkoholikiem, mogę czytać wszędzie, a jak już się wciągnę w książkę to powtarzanie, że to ostatni rozdział jest na nic, bo mogę czytać do późnej nocy. Jeżeli chodzi o książki  to mam dość szeroki zakres zainteresowań, lubię zarówno powieści jak i kryminały czy książki fantastyczne. Jednak jest jeden warunek muszą być wciągające. Są czasem takie książki, że przeczytam pierwszą część i już nie mogę się doczekać drugiej części. Jednak jeżeli chodzi o książki wieloczęściowe to trzeba to robić bardzo rozważnie. Wiele razy przekonałam się o tym, że mimo świetnej pierwszej części, druga i trzecia były już zbędne, a nawet zepsuły całą historię.

Bardzo ważne jest również czytanie dzieciom, rozwija to nie tylko ich wyobraźnię, ale także wzbudza poczucie empatii oraz zwiększa zasób słownictwa. Moja starsza córka czyta już sama i co ważne, czyta ze zrozumieniem. Młodsza nadal uwielbia przynieść stos książek i czytamy je po kolei, czasem jedną po kilka razy. ;) Ja bardzo lubię ten czas, bo mam świadomość, że niedługo i młodsza będzie czytała sama. 

Oprócz gier planszowych, lubimy również grać w gry karciane, ale to już głównie ze starszą córką. Na rynku istnieje cała masa przeróżnych gier, naprawdę jest z czego wybierać. Chociaż z drugiej strony im więcej gier mamy, tym córkom coraz ciężej wybrać jedną konkretną, chciałyby grać we wszystko na raz. A dodatkowo mamy na nie coraz mniej miejsca. ;) Jednak ja jestem zdania, że na gry planszowe i książki zawsze znajdę miejsce. ;)


Coraz większą popularność zyskują również gry fabularne RPG. Cała ich magia opiera się na tym, że nie jesteśmy kierowani przez autora, ale sami mamy możliwość kreowania fabuły sami. Gry RPG mają niesamowite walory edukacyjne i warto o nich poczytać, bo być może przed nosem przechodzi nam właśnie świetna zabawa.


Lubicie gry planszowe?
Jak spędzacie deszczowe dni z dziećmi?

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger