Mała kuchnia to nie problem

Bardzo rzadko w mieszkaniach w bloku dysponujemy pokaźną kuchnią. Przeważnie kuchnie są dość małe, jednak nie raz widziałam tak mikroskopijne, że ledwo jedna osoba się tam odnajdywała. Moja aktualna kuchnia należy raczej do mniejszych. Dość dużym szokiem przestrzennym było dla mnie przeprowadzenie się z domu, gdzie wiadomo ta kuchnia była ze 3 razy większa, do mieszkania w bloku.
Mała kuchnia boleśnie weryfikuje ilość sprzętów jakie są nam potrzebne. W domu gromadziłam wszelakie sprzęty, te mniej i bardziej przydatne. Jednak wizja przeprowadzki do bloku zweryfikowała moje plany i zmniejszyła ilość sprzętów do niezbędnego minimum. Wszelkie sprzęty, bez których byliśmy w stanie się obyć zostały w domu. Jednak okazało się, że mała kuchnia nie oznacza tego, że jej metraż musi nas ograniczać. Nawet w małej kuchni można się urządzić ładnie i funkcjonalnie. 

 electrolux electrolux
 electrolux
Do tej pory mieliśmy wolnostojące sprzęty, jednak wraz z nieuniknionym remontem postanowiłam zdecydować się na zabudowę. Przede wszystkim dlatego, że cenię sobie minimalizm i lubię kiedy rzeczy są pochowane w szafkach. Wtedy moje poczucie estetyki jest na odpowiednim poziomie. Nigdy nie przepadałam za wszelkimi odkrytymi szafkami czy regałami, sprawiały zbyt duże wrażenie bałaganu. 

Wolnostojące sprzęty zabierają również sporo miejsca, w zabudowie nie dość, że wygląda to inaczej to jeszcze zyskujemy trochę miejsca, a w małej kuchni każde wolne miejsce jest na wagę złota. Kolejnym argumentem było to, że mogliśmy wybrać dowolne miejsce na zainstalowanie piekarnika, płyty czy mikrofalówki, wtedy ogranicza nas już tylko wyobraźnia. A kiedy posiadamy jeszcze małe dzieci bezpieczniejszą opcją jest umieszczenie piekarnika wyżej, co zapobiega możliwości oparzenia. 

Naszym centrum dowodzenia jest kuchenka gazowa, jednak druga z kolei jest kuchenka mikrofalowa. To z niej korzystamy wtedy kiedy chcemy podgrzać jedzenie, a zdarza się to bardzo często. Rzadko kiedy mamy czas na wspólny posiłek więc każdy je o innej porze. Jednak istnieje tak dużo różnych modeli kuchenek mikrofalowych, że te bardziej zaawansowane technologicznie z powodzeniem mogą zastępować nam kilka sprzętów. Jeżeli jesteście ciekawi za jakiś czas opowiem Wam o pewnym modelu mikrofalówki, który kupił mnie w 100% i tak jak byłam przecina tym sprzętom, tak aktualnie nie mogę się bez niej obejść. ;)

Jakie sprzęty macie w kuchni zabudowę czy wolnostojące?
Preferujecie jasne czy ciemne kuchnie?

7 komentarzy:

 1. Moja wymarzona to biała kuchnia w połysku z czarnymi ścianami. Bardzo lubię sprzęty Electrolux, od lat je mamy w domu.
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. moja kuchnia a raczej aneks też będzie bardzo maleńka dlatego zdecyduję się zabudować wszystkie sprzęty i meble pociągnąć aż do sufitu co da dodatkowe miejsce do przechowywania

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja obecna kuchnia to klitka, mieści się tam tylko lodówka i kuchenka. Miałam ochotę na zmywarkę, ale nie mamy już miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też mam małą kuchnie. Mam nadzieję że kiedyś będę miała dużą i przestronną

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasza kuchnia nie jest bardzo duża. Znajomi dziwią się, jak ja mogę funkcjonować w kuchni 10m, do tego z meblami, lodówką itp. No da się, kwestia umiejętnego ogarnięcia przestrzeni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja mam dosyć małą, ale jasną kuchnię, nie przeszkadza mi brak nie wiadomo ilu sprzętów, bo zazwyczaj wybieram catering albo jedzenie na mieście, a sama nie zabieram się za gotowanie chyba że naprawdę muszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za wpis ^^ właśnie poszukuję inspiracji do małej kuchni z wykorzystaniem szafy do zabudowy. W moich rodzinnych Tychach wielu przedsiębiorców oferuje swoje usługi i dlatego zdecyduję się na jednego z nich :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger