MEMORY świetna zabawa dla całej rodziny

Od dziecka uwielbiałam grać w memory, miałam kilka różnych zestawów, a jeden nawet przetrwał do dzisiaj. ;) Memory, choć prosta gra to rozwija zarówno koncentrację, ćwiczy pamięć, a także uczy spostrzegawczości. Obie córki uwielbiają w nią grać, a ja jestem zadowolona, bo mogą grać same, a ja w tym czasie mogę zająć się obowiązkami. Chociaż równie często gramy razem.
Dzisiaj chciałam Wam pokazać grę Memory w trochę innej odsłonie. Stworzone zostały przez dzieci dla dzieci, dzięki temu są naprawdę wyjątkowe. 

Zasady gry Memory są zapewne znane dobrze dla każdego. Szukamy takich samych par, a kto zbierze ich najwięcej wygrywa. Dla dzieci to idealne ćwiczenie pamięci oraz spostrzegawczości, dodatkowo wyzwala się chęć rywalizacji przez co starają się bardziej. 
Ta wersja stworzona jest przez dzieci, co dodaje jej dużo uroku. Obrazki są przecudne, każdy kto uważa inaczej, na pewno nie ma dzieci. 
Dodatkowo niesamowicie dużo frajdy daje granie tymi właśnie kartami. Każde dziecko z pewnością chciałoby, żeby jej rysunek znalazł się na kartach gry, to naprawdę spore wyróżnienie dla dziecka. 

Druga gra jest już typowo o zwierzątkach, jak możecie zobaczyć na zdjęciach obrazki są perfekcyjne z drobnymi szczegółami, aż chce się grać. Są wykonane z grubego kartonu więc nie ma obaw, że szybko się zniszczą. Wszelkie cienkie karty nie zdają u nas egzaminu ze względu na wiek młodszej córki, jest jeszcze za mało uważna i przeważnie są pogniecione. 


Gry możecie kupić zarówno pojedynczo jak i w pakiecie na stronie pierwsze-kroki. Sklep jest własnością blogerki, mamy trójki dzieci, dlatego warto wspierać swoich ;)


Gracie w Memory?
Jakie są Wasze ulubione gry?

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger