Miszmasz - Gramy!

Wczoraj pokazywałam Wam gry dla nieco starszych dzieci, a dzisiaj mam coś pośredniego. Zazwyczaj staram się wybierać gry, w które możemy pograć z dwiema córkami, nie mniej jednak ta różnica wieku jest spora i przy niektórych grach starsza się zwyczajnie nudzi. Dlatego często wybieramy coś pod 8 latkę i pomagamy młodszej, wtedy każdy jest zadowolony. Miszmasz! to niesamowicie dynamiczna gra imprezowa, za której powstanie odpowiada Thomas Vuarchex - jeden z twórców bijącej rekordy popularności gry zręcznościowej - Jungle Speed. W swoim najnowszym dziele wprowadził kilka zmian, które jeszcze usprawniają rozgrywkę.

Naszym celem jest zebranie pięciu par identycznych kart. Początkowo z łatwością znajdujemy pasujące wzory. Jednak z czasem wyłożonych kart jest coraz więcej, a że wszystkie one biorą udział w grze, to przyglądamy się stołowi z rosnącym skupieniem i napięciem!

Miszmasz to bardzo kompaktowa gra, którą możemy zabrać ze sobą np. w podróż. Lubię mieć kilka takich podróżnych gier, bo nie sztuka zabrać ze sobą kilka dużych planszówek, a małe z powodzeniem mieszczą się wszędzie.

W zestawie mamy 135 dwustronnych, kolorowych kart. Karty tasujemy oraz rozdajemy graczom w takiej samej ilości. W grę można grać w 3 trybach: standardowy, zespołowy i współpraca.

Gra rozpoczyna się i każdy z graczy po kolei wykłada na stół po jednej karcie, w taki sposób, żeby najpierw zobaczyli ją przeciwnicy. W momencie kiedy na stole pojawią się dwie takie same karty należy jak najszybciej zakryć je dłońmi. Zdobywamy zestaw i odkładamy go koło siebie. Jednak nie znaczy to, że już go zdobyliśmy. Niektóre karty powtarzają się 3 razy, a to oznacza, że jeżeli przeciwnik zauważy na stole 3 kartę z pary, może wskazać do której pary należy i nam ją odebrać. 

Rozgrywka kończy się w momencie, w którym jeden z graczy zdobędzie 5 zestawów złożonych z dwóch lub trzech takich samych kart. Karty nawiązują do jednej ze 119 gier, dlatego to właśnie edycja specjalna. Na dobrą sprawę dużą frajdę sprawia również samo odgadnięcie do jakiej gry nawiązuje dana karta. Okazuje się, że znam jeszcze dość mało gier. ;)

Podsumowując, gra nadaje się nie tylko do rodzinnego spędzania czasu, to idealna propozycja na imprezowe wieczory. Nic tak nie rozkręca imprezy jak dobra gra i świetna zabawa. 


  A tutaj znajdziecie nowości, które możecie zamówić przed premierą: premiery Rebel

Znacie grę Miszmasz?

4 komentarze:

 1. nie znam ale bardzo fajna się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już po zdjęciach widzę kilka inspiracji grami, świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dodatkowy atut gry, zgadywać do jakiej innej nawiązuje ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger