Wsiąść do pociągu Polska/ Europa

Uwielbiamy gry planszowe, to nasz czas kiedy możemy go spędzić całą rodziną, a dodatkowo fajnie się bawić. Widzę, że dziewczynkom również sprawia dużo radości kupowanie nowych pozycji. Dlatego według naszej umowy, zabawki ograniczamy, ale książek i gier planszowych nigdy im nie odmówię. No chyba, że zaczną się wysypywać oknami. ;)

Dzisiaj mam dla Was coś extra! Wsiąść do pociągu to bezkonkurencyjna gra familijna, gwarantuje Wam, że przepadniecie na długie godziny razem z dziećmi. 


Wyjątkowy zestaw, który pozwoli Ci zacząć przygodę z grą planszową Wsiąść do Pociągu – światowym bestsellerem zapewniającym całej rodzinie wspaniałą zabawę na długi czas. Wciel się w prekursora kolejnictwa i stwórz zupełnie nowe trasy na mapie Europy. Zbieraj kolorowe karty z wagonami, a następnie wykorzystaj je, by budować dworce, pokonywać tunele i łączyć najważniejsze miasta.


Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30-90 minut
Wiek: 8+

Pierwsze co z pewnością zwraca uwagę to przepiękna szata graficzna, utrzymana w dawnych czasach. Dodatkowo możecie zwrócić uwagę, że na mapie nie ma określonych granic Polski, a zamiast miasta Gdańsk jest oznaczenie Danzig. Jednak punktem orientacyjnym może być oznaczona Warszawa. Polskim wydawcą gry jest Wydawnictwo Rebel

Zestaw zawiera: dużą planszę przedstawiającą mapę Europy, 240 wagoników w pięciu różnych kolorach, 15 kolorowych dworców oraz 158 kart. A dodatkowo 5 znaczników punktacji oraz instrukcję. 

Celem gry jest budowanie tras kolejowych, które będą łączyły wybrane miasta. Jakie miasta musimy połączyć ze sobą? Tego dowiadujemy się na początku gry po otrzymaniu biletów. Każdy bilet zawiera informację skąd dokąd musimy wybudować połączenie oraz ile punktów otrzymamy za jego wykonanie. 

Grę rozpoczynamy od rozdania każdemu z graczy po 45 wagoników, 3 dworce i znacznik punktacji, który ustawiamy na polu start i wraz z biegiem gry przesuwamy po planszy o zdobytą ilość punktów. Rozdajemy również po 4 karty wagonów i lokomotyw oraz po 1 biletów na długie trasy. Gra kończy się kiedy któryś z graczy ma 2 lub mniej wagoników. Wtedy podliczamy wszystkie punkty i typujemy zwycięzcę. 

Zasady gry są proste więc każdy na pewno sobie poradzi, dodatkowo gra jest naszą pierwszą "poważniejszą grą" planszową. Do podstawowej gry Europa jest również dodatek Polska. Zasady są takie same, z tym, że w dodatku dostajemy po 35 wagoników. 


Grę możecie kupić zarówno w pakiecie Europa + Polska, jak i oddzielnie. Na stronie wydawnictwa Rebel są w różnych kombinacjach: Wsiąść do pociągu. Ja polecam pakiet ;)


Znacie grę Wsiąść do pociągu?
Jeżeli nie to może być idealny prezent dla Waszych pociech. ;)

5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger