Dove Self-Esteem Project

Marka Dove kojarzy się przeważnie z wszelakimi kampaniami społecznymi i bardzo dobrze, bo ogromne marki, które mają siłę przebicia powinny edukować i wykorzystywać swoje możliwości. Self Esteem Project to program budujący pozytywną samoocenę u nastolatków. To już druga polska edycja światowego programu i na pewno nie ostatnia. Do udziału zaproszone są w szczególności klasy IV-VIII szkół podstawowych wraz z nauczycielami. 

To odpowiedni wiek na poruszanie takich tematów, obserwując klasę mojej córki, mniejsze dzieci mają myśli zajęte czym innym, ale w wyższych klasach zaczyna się 'wyścig'. Takie wbrew pozorom niewinne działania ze strony pewniejszych siebie koleżanek i kolegów, mogą mieć potężny wpływ na dzieci mniej pewne siebie, ze skrywanymi w sobie kompleksami.

Zdaję sobie sprawę, że ciężko nastolatkom o zbudowanie pewności siebie, ja budowałam ją dłuższy czas, a w wieku nastoletnim miałam swoje mniejsze i większe kompleksy i wcale nie myślałam o byciu pewną siebie i uwierzeniu we własne możliwości. Z biegiem czasu wzmacniałam w sobie poczucie, że mam sama czuć się dobrze, a czy ktoś obok myśli coś innego? Jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Co to zmienia w moim życiu? Warto odpowiedzieć sobie na pytania, jakim chcę być człowiekiem, co mam sobie wyjątkowego i na tym budować własną samoocenę. 

Od zawsze moim mottem jest myśl, że pozytywne myślenie to połowa sukcesu i zazwyczaj się sprawdza. Kwestia tego jak podejdziemy do danej sprawy jest bardzo ważna. Wracając jeszcze do kompleksów, kiedyś nosiłam okulary na stałe (aktualnie przeważnie do czytania), był to dla mnie dramat, bo wiadomo niewiele dzieci je nosiło, musiałam na nie uważać i o zgrozo, parowały zimą. Aktualnie większość ludzi nosi zerówki, dla samego wyglądu i kwestia tego jak podejdziemy do naszego wyglądu. Starając się ukryć rzecz, której nie lubimy przyciągniemy jeszcze większą uwagę. 

Okres nastoletni jest trudny i dla rodzica i dla samego nastolatka, jednak nasze wsparcie jest kluczowe w tym momencie, bo kto jak nie bliscy mają wspomóc nasze pociechy w budowaniu ich własnej samooceny.

bo każdy z nas jest wyjątkowy! ;)

#uwierzwsiebie #doveselfesteempl

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger