Prezenty Świąteczne dla każdego

Zaraz będzie połowa grudnia za nami, a więc święta za pasem. Ja ogarnęłam się z ponad połową prezentów, ostatnie dwa tygodnie przeznaczam sobie na dokupienie reszty. Nadal mam problem z kupieniem prezentu dla niektórych osób, a wszelkie przeszukiwanie internetu zaczyna śnić mi się po nocach. ;)) 
Dodatkowo wczoraj bardzo liczyłam na to, że obkupię się na Dniu darmowej dostawy, a wyszło na to, że zrobiłam zakupy tylko w aptece. Obserwuję tą akcję od kilku lat i zawsze biorę w niej udział, ale z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś faktycznie była to fajna okazja do kupienia czegoś bez kosztów wysyłki, jednak aktualnie nie dość, że koszty wysyłki są ukryte w podniesionych cenach produktów, to jeszcze tą samą rzecz mogę kupić w innym sklepie taniej nawet z wysyłką. Także moim zdaniem zaczęło się niezłe kombinowanie i cała akcja straciła sens. 


Pomysł na gwiazdkowy prezent spędza sen z niejednych powiek, bo wiadomo, że chcemy kupić coś z czego ucieszy się druga osoba. A z drugiej strony nie każdy ma czas na latanie po galeriach po pracy. Sama większość rzeczy kupuje online i dla mnie to niesamowita wygoda kiedy wieczorem mogę w ciszy przejrzeć interesujące mnie rzeczy. 


To chyba najłatwiejsza kategoria do robienia prezentów. Jest naprawdę cała masa pomysłów na prezenty, które możemy zrobić kobiecie. Ważne jest jedynie to, żeby kupić coś zgodnego z upodobaniami danej osoby. Tak się składa, że prawie wszystkie prezenty dla kobiet w rodzinie już mam, a co polecam najbardziej? Większość kobiet na pewno ucieszą kosmetyki, ale tutaj musimy wiedzieć co dana osoba lubi. Sprawdzą się też wszelkie gadżety elektroniczne czy sprzęty. Jeżeli chodzi o Panów to wydaje mi się, że większość z nich jest przede wszystkim gadżeciarzami. A przynajmniej u nas się to zawsze sprawdza, że jakiś fajny gadżet cieszy najbardziej. U mojego męża są to również perfumy, lubi mieć duży wybór więc na każdą okazję dostaje je jako dodatek do głównego prezentu. Propozycji może być wiele, zależnie od upodobań mężczyzny. Dla fotografa będzie to zapewne coś z jego kategorii, a dla sportowca coś równie typowego. Jednak uniwersalnymi prezentami powinno być coś z poniższych. 
Z prezentami dla dzieci nie mam problemów. Przeważnie każde dziecko ma jakiś ulubiony motyw albo ulubiony rodzaj zabawki. Swoim córkom w ciemno mogę kupować Barbie, LOL, Lego i gry planszowe. Jeżeli nie znacie dzieci na tyle, żeby zrobić im prezent samemu podpytajcie rodziców, na pewno będą wiedzieli z czego ucieszy się ich pociecha. A dla rodziców idealnym sposobem jest list do Mikołaja, dla nas córki przygotowały listę jak na tacy. ;)
Tak się złożyło, że nie mam małych chłopców w bliskiej rodzinie, same dziewczynki. Dlatego też nie bardzo orientuje się co jest na topie wśród chłopięcych zabawek. Jednak uniwersalnym i lubianym prezentem będzie na pewno Lego czy wszelkie samochodowe wyrzutnie. Mamy chłopców na pewno mogą wymienić mnóstwo chłopięcych marzeń prezentowych. Jednak chciałabym wspomnieć o jednej ważnej kwestii, nie zamykajmy się na prezenty typowo dziewczęce i chłopięce, dajmy dzieciom wybór. Moja młodsza córka pod choinką znajdzie parking dla samochodów, bo wiem, że bardzo jej się podobał w przedszkolu. Lubi też traktory i koparki, które ma w domu. Myślę, że warto słuchać dziecka, a ono nas naprowadzi na najlepszy prezent. 


Jest jeszcze trochę czasu na zamówienie prezentów, na pewno dojdą jeszcze do Świąt. Nie mniej jednak jeżeli faktycznie nie macie pomysłu na prezent dla danej osoby, ciekawym wyjściem będzie również karta podarunkowa. ;)

Macie już skompletowane prezenty czy kupujecie na ostatnią chwilę?


4 komentarze:

  1. My też uwielbiamy Lego i Barbie ;))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mężowi w tym roku szykuję w prezencie wyjazd!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne pomysły! U mnie jest już komplet prezentów, jednak z wyborem było ciężko :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger