Premiera: 'Cień' Melanie Raabe

Wiecie, że dzisiaj jest obchodzony światowy dzień kota? To fajna okazja, żeby wesprzeć lokalne fundacje. Nasza grupa przedszkolna zbiera karmę dla Fundacji opiekującej się bezdomnymi kotami i nawet nie wyobrażacie sobie jaka to radość dla dzieciaków. Takie zbiórki to świetna okazja do uczenia wrażliwości na innych od najmłodszych lat, dzieci są bardzo chętne do pomocy i trzeba je w tym wspierać.

Wróciłam do nocnego czytania, co prawda skutkuje to zarwanymi nocami, ale w dzień po prostu nie mam kiedy czytać, a bardzo mi tego brakuje. Niestety, żebym nawet chciała to nie umiem korzystać z czytnika, jestem całym sercem za książkami papierowymi. Lubię różne rodzaje książek, nie mam swojej ulubionej kategorii. Książka musi mieć wciągnąć na tyle, że mimo zmęczenia czytam dalej, bo nie mogę się oderwać. ;)

 „11 lutego zabijesz na Praterze mężczyznę o nazwisku Arthur Grimm. Z własnej woli. I nie bez powodu”. Młoda dziennikarka Norah chce zostawić za plecami dotychczasowe życie i jest świeżo po przeprowadzce z Berlina do Wiednia, gdy jakaś stara żebraczka wypluwa jej te słowa na ulicy niemal prosto w twarz. Norah jest w szoku, bo dokładnie 11 lutego wydarzyło się przed wieloma laty coś strasznego. Mimo to lekceważy słowa niezrównoważonej kobiety – to jakaś wariatka, nie ma innej możliwości. Ale krótko potem pojawia się w jej życiu tajemniczy mężczyzna o nazwisku Arthur Grimm. Kiełkuje w niej straszliwe podejrzenie: może faktycznie ma aż nadto wystarczający powód, by się mścić? Co się naprawdę wtedy wydarzyło, tej najgorszej nocy jej życia? I czy może wyrównać rachunki, nie uciekając się do morderstwa?
Hipnotyzująca atmosfera zimowego Wiednia wciąga bez reszty, sprawiając, że dźwięki i zapachy stają się namacalne, a historia, poruszająca prawdziwe życiowe tematy, przykuwa do ostatniej strony. Musimy odpowiedzieć sobie z Norah na pytanie: czy cel uzasadnia działanie?


Początek książki jest można powiedzieć typowy, młoda dziennikarka przeprowadza się z Berlina do Wiednia w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak od czasu przeprowadzki dzieją się dziwne rzeczy wokół niej. Autorka wprowadza mroczny klimat w opowieść, historia zdaje się powoli wyjaśniać, ale po raz kolejny zostajemy zaskoczeniu zmianą sytuacji. Norah jest zdecydowanie bardzo dociekliwa, a także niesamowicie odważna. Zmierza w miejsca, gdzie nikt normalnie by się nie zapuścił, ale ona chce odpowiedzi na pytania. Czy jej dociekliwość doprowadzi ją do odpowiedzi? Czy zdecyduje się zabić człowieka całkowicie dobrowolnie? Kto stoi za tym, że bohaterka obawia się przebywania we własnym mieszkaniu?

Jeżeli lubicie thrillery psychologiczne to 'Cień' jest zdecydowanie dla Was. Nic nie jest oczywiste, a odpowiedzi na pytania są zdecydowanie inne niż na początku przypuszczamy. Książka trzymała mnie w napięciu do dosłownie ostatniej strony. 

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam thrillery! To coś dla mnie. A wydawnictwa Czarna Owca jeszcze nie znam, ale wypada nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przekonałam się do czytnika i jakoś daję radę ;) Co prawda z ksiażek tradycyjnych nie zrezygnowałam, po prostu wybieram jak mi wygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Look at the way my pal Wesley Virgin's report launches with this SHOCKING AND CONTROVERSIAL VIDEO.

  As a matter of fact, Wesley was in the army-and shortly after leaving-he found hidden, "MIND CONTROL" secrets that the CIA and others used to get everything they want.

  As it turns out, these are the same secrets tons of famous people (notably those who "became famous out of nowhere") and elite business people used to become wealthy and successful.

  You probably know that you use only 10% of your brain.

  That's really because the majority of your brain's power is UNTAPPED.

  Perhaps that conversation has even taken place INSIDE your own brain... as it did in my good friend Wesley Virgin's brain around seven years ago, while driving a non-registered, beat-up bucket of a vehicle with a suspended driver's license and $3.20 on his banking card.

  "I'm very frustrated with living paycheck to paycheck! When will I finally make it?"

  You've been a part of those those types of questions, ain't it right?

  Your very own success story is going to start. All you need is to believe in YOURSELF.

  Watch Wesley Virgin's Video Now!

  OdpowiedzUsuń
 4. Did you know there is a 12 word phrase you can tell your crush... that will trigger deep emotions of love and instinctual appeal for you buried inside his chest?

  That's because deep inside these 12 words is a "secret signal" that fuels a man's instinct to love, admire and protect you with all his heart...

  12 Words Who Trigger A Man's Desire Impulse

  This instinct is so built-in to a man's mind that it will make him try harder than before to do his best at looking after your relationship.

  Matter-of-fact, triggering this mighty instinct is so mandatory to getting the best ever relationship with your man that once you send your man one of these "Secret Signals"...

  ...You'll soon find him open his mind and heart to you in such a way he's never expressed before and he'll distinguish you as the one and only woman in the galaxy who has ever truly fascinated him.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger