'FARMA PEREŁ' Liza Marklund

Z książkami jest podobnie jak z serialami, są takie co wciągają nas od pierwszego odcinka, a są takie, które po obejrzeniu kilku odcinków wyłączamy i nie mamy ochoty oglądać na siłę dalej. Tak samo są książki, które wciągają nas od pierwszych stron, a czasem trafiają się takie, w których akcja się rozkręca dopiero później. O ile serial jestem w stanie porzucić, tak książkę czytam do końca, bo nigdy nie wiem kiedy zrobi się ciekawiej i czy w ogóle się zrobi. ;)
Nie mniej jednak książka "Farma pereł" należy właśnie to tej drugiej kategorii. Akcja rozkręca się dopiero po ok. 100 stronach i wiem, że nie każdy przebrnie przez tyle stron lekko nudnawej opowieści. 

Książka ma ponad 500 stron więc tą 1/5 da się przeżyć. Na początku poznajemy Kionę, która wraz z rodziną mieszka na małej wyspie, która jest odizolowana od reszty świata, jednak nie sprawia to jej mieszkańcom żadnego prodblemu.
Jej życie toczy się spokojnie, pracuje na farmie pereł i dnie spędza nurkując i doglądając hodowli. Jednak jej życie zmienia się nieodwracalnie w momencie kiedy fale wyrzucają na brzeg rannego mężczyznę. 

Książka jest powieścią obyczajową z elementami sensacyjnymi. Niby lekka powieść, jednak ma w sobie wiele pytań o to co jest ważne w życiu. Po jej przeczytaniu mamy czas na pomyślenie czy warto gonić za bogactwem za wszelką cenę. Nie chcę za wiele zdradzać z treści, ale polecam przetrwać te "kilka" stron powieści, bo później historia zawiera sporo naprawdę ciekawych zwrotów akcji i zaskakujących momentów.W nowej powieści poznajemy historię Kiony, która wraz z rodzeństwem i rodzicami mieszka na niewielkiej wysepce na Południowym Pacyfiku, odizolowanej od reszty świata. Pracuje na farmie pereł, nurkując i doglądając hodowli. Jej spokojne życie zostaje zakłócone, gdy pewnego dnia fale wyrzucają na brzeg żaglówkę z rannym mężczyzną. To początek zapierającej dech w piersiach opowieści trwającej ponad pięć lat i rozgrywającej na czterech kontynentach. Opowieści o miłości i pieniądzach, o przemocy i samotności, o edukacji i wierze; historii, która stawia pytania dotyczące poszukiwania sensu życia i ceny, jaką płacimy za rozwój gospodarczy.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron:520

Książka miała premierę 20 maja, a teraz możecie kupić ją za prawie połowę ceny na stronie Wydawnictwa Czarna Owca: Farma Pereł


2 komentarze:

  1. Zostawie ją sobie na letni wypad nad morze:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro ma aż 500 stron, liczę, że faktycznie spisano na nich coś sensownego o życiu. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger