"Człowiek z lasu' Phoebe Locke

Wydaje mi się, że ostatnimi czasy czytam za dużo kryminałów, co też się przełożyło na moją ocenę innych książek. Lubię dobry thriller, którzy trzyma w napięciu, a zakończenie zwala z nóg. Wiem, też że odbija się to na moim funkcjonowaniu, bo zarywam noce, ale od dobrej książki trudno jest się oderwać. 
'Człowiek z lasu' to również thriller psychologiczny, ale w moim odczuciu inny niż typowe, czytając opis miałam nadzieję na dobrą historię, ale totalnie nie poczułam klimatu tej książki. 
Dodatkowo historia jest pisana strasznie chaotycznie, momentami miałam problem z odnalezieniem się w sytuacji. Czekałam na ten dreszczyk emocji, który pochłonie mnie na dobre w powieści, ale nic takiego się nie stało. Mimo elementów kryminalnych w powieści czytałam tą historię inaczej niż wszystkie. 

Historia opowiada o młodej matce, która porzuca męża i dziecko, dowiadujemy się, że powodem odejścia była troska o dziecko i odciągnięcie Człowieka z lasu od swojej córki. Matka uważała, że jest przeklęta. Przez kilkanaście lat ojciec samotnie wychowuje córkę, kiedy niespodziewanie wraca Sadie i próbują odbudować swoją rodzinę. 
Powieść jest pisana z perspektywy 3 lat: 1990, 2016 i 2018 roku. Jednak momentami ciężko mi było się odnaleźć w opowieściach. 
Amber, córka Sadie i Milesa zostaje uniewinniona w sprawie o morderstwo, jednak czemu zabiła i kogo, musicie odkryć sami.


Tydzień po narodzinach swojej córki, Amber, Sadie Banner pakuje się i w środku nocy znika bez śladu. Jej mąż Miles przez szesnaście lat samotnie wychowuje dziecko – aż pewnego dnia do ich drzwi puka skruszona Sadie. Próbują stopniowo odbudować swoje relacje i na nowo stać się rodziną. Jednak wraz z powrotem Sadie powracają upiory z jej przeszłości. I domagają się, aby ich wysłuchano…

Dwa lata później w Los Angeles ekipa dokumentalistów towarzyszy osiemnastoletniej Amber Banner podczas jej spotkań z mediami. Oskarżona o morderstwo dziewczyna została właśnie uniewinniona – ale kogo zabiła i dlaczego?Jakie dobre thrillery polecacie?
Znacie może 'Człowieka z lasu'?

4 komentarze:

  1. Książki tego typu to idealne pozycje na jesienne wieczory.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawno nie czytałam czegoś w tym stylu, chyba czas najwyższy sięgnąć po książkę

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka jest czymś innym niż z reguły czytam, ale myślę, że jest to doskonała pozycja.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger