Spędzanie czasu w domu

Bardzo czekałam na wiosnę, ale zdecydowanie nie taką jak za oknem miałam na myśli. Zamiast aktywnie spędzać czas, mamy ograniczone pole działania zarówno z powodu pogody jak i zamknięcia wszelkiej rozrywki. Moje dzieci mają głowy pełne pomysłów, ale czasem zwyczajnie zaczynają się już po prostu nudzić w 4 ścianach. Brzydka pogoda dość mocno ogranicza nam aktywność fizyczną, a moje dzieci na tyle rozpiera energia, że najlepiej pożytkują ją właśnie na zewnątrz.

Z drugiej jednak strony, staram się zauważyć plusy tej sytuacji, a mianowicie więcej czasu spędzanego z rodziną. Moje dzieci na tyle przyzwyczaiły się do tej sytuacji, że stwierdziły, że lepiej jak pracuję w domu. A ja uważam, że praca zdalna jest fajna, ale do czasu, bo kompletnie dezorganizuje mi dzień. 


Staramy się rozłożyć czas na spędzanie czasu równomiernie: trochę gramy w planszówki, czytamy, oglądamy wspólnie filmy czy gramy na xboxie. Uważam, że nie ważne jak spędzamy czas, ważne, że spędzamy go razem. 

I tak właśnie pandemia spowodowała to, że pojawił się u nas xbox, chociaż od zawsze byłam przeciwna temu pomysłowi. Wiedziałam, że dzieci mogą się wciągnąć i będzie nam ciężko ograniczyć granie, bo mąż również lubi pograć. 
Jednak moje obawy były niesłuszne, bo kiedy przeszła pierwsza radość dziewczyny wyznaczyły sobie czas jaki mogą przeznaczyć na granie i często nawet kończyły przed czasem. Myślę, że wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku i jeżeli dzieciom postawi się granice to granie nie wyrządzi żadnej szkody. 


Gamefinity to sklep z grami, w którym znajdziemy mnóstwo przeróżnych gier na xbox oraz playstation oraz gry na komputer. A także kupić gry w preorderze, także wszystko co potrzeba w jednym miejscu. 

Zgodnie z powiedzeniem, że wszystko szkodzi tylko w nadmiarze, uważam, że zarówno dzieci jak i dorośli powinni mieć różnorodność pod względem spędzania czasu. Trochę ruchu, trochę grania na xboxie, trochę w planszówki, jednak najważniejsze, żeby ten czas spędzać razem. Wiem z własnego doświadczenia, że nawet bajka obejrzana razem z dziećmi jest dla nich czymś ważnym, bo grunt to skupić uwagę na dziecku i jego potrzebach, a przy tym świetnie razem się bawić.

A dla dzieci, które uwielbiają kolorować, ale nie przepadają za kolorowaniem kredkami, ale online mamy szeroki wybór m.in. kolorowanki Pokemon i inne na stronie e-kolorowanki. ;)

5 komentarzy:

 1. U mnie dzieci mają dostęp do konsoli, ale sami sobie racjonalnie dawkują czas grania. Znajdują również chwilę na inne rozrywki

  OdpowiedzUsuń
 2. My akurat znamy bardzo dużo możliwości na spędzanie wolnego czasu w domu, ale co racja to racja - nie możemy doczekać się normalnych aktywności! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W zeszłym roku jak nas zamknęli graliśmy na xbox, teraz planszówki: )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tam się cieszę że już nie muszę spędzać czasu w domu, tylko są zakupy, konferencje, przyjęcia, praca biurowa, na krótką metę zamknięcie jest ok, ale na dłuższą już bywa męczące

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger