Rebel: Prezenty na Dzień Dziecka na ostatnią chwilę

Już jutro Dzień Dziecka, chyba najbardziej wyczekiwane święto przez dzieci. Ja kiedy byłam jeszcze dzieckiem bardzo czekałam na ten dzień, wiadomo głównie z powodu prezentów. Kto nie lubi prezentów? A dzień dziecka to taki szczególny dzień, my oprócz prezentów staramy się ten dzień spędzić z dziećmi, idziemy na lody czy inne atrakcje. Poza piętrzącymi się prezentami warto właśnie pamiętać o tym, by dzieci czuły się dla nas ważne, ale nie tylko w tym dniu. 

A jeżeli mowa o prezentach to mam dla Was dwie świetne propozycje na Dzień Dziecka, ale nie tylko, bo gry są idealne na każdą okazję, a my kupujemy planszówki również bez okazji. Wydawnictwo Rebel ma w swojej ofercie mnóstwo ciekawych nowości, z których na pewno wybierzecie coś dla siebie i swoich pociech. Różdżki w dłoń, jesteście w Hogwarcie! Stańcie w szranki, odpowiadajcie na pytania dotyczące świata Harry’ego Pottera i przynieście swoim barwom chwałę oraz Puchar Domów.

Harry Potter i Magiczny Quiz to gra, w której fani opowieści o małym czarodzieju będą mieli okazję zabłysnąć wiedzą na temat znanych bohaterów i wydarzeń. W pudełku znajdziecie mechanizm, który głosem dyrektora Hogwartu poprowadzi Was przez całą rozgrywkę: przedstawi zasady, odczyta pytania oraz przypilnuje przestrzegania reguł. Waszym zadaniem będzie wyłącznie udzielanie odpowiedzi, jednak uważajcie – każda pomyłka będzie Was sporo kosztowała!

Propozycja idealna zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, bo możemy dostosować poziom trudności. 
Rozgrywka zaczyna się od wybrania domu i właśnie poziomu trudności. Odpowiadamy na każde pytanie, wciskając prawda lub fałsz. Odpowiadając na pytania zdobywamy punkty, za poprawną odpowiedź zyskujemy 10 punktów, a za złą tracimy 20 punktów. Atrakcyjności dodają efektu świetlne i dźwiękowe. 
Zwycięzcą zostaje osoba, której dom zdobył najwięcej puntów. Gra to prawdziwa gratka dla fanów Harrego Pottera, ja mam przyjemność mieć dwie fanki tego filmu. ;)

Dobble XXL

W domu, w szkole czy w plenerze - gigantyczna wersja Dobble rozrusza Wasze umysły i ciała niezależnie od warunków! Pokaźne opakowanie skrywa 20 "kart" wykonanych z wytrzymałego materiału PVC, z których każda ma 45 centymetrów średnicy. Dzięki temu Dobble XXL doskonale nadaje się do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

Czy ktoś nie zna gry Dobble? Wydaje mi się, że każdy rodzić ją dobrze zna. My mamy kilka rodzajów podstawowej wersji, a pojawiają się coraz to nowsze wersje z nowymi bohaterami. Moje dziewczyny najczęściej wybierają Dobble Harry Potter. ;) 
Tutaj mamy grę opartą za zasadach Dobble, jednak w wersji XXL, to idealna sprawa na lato, kiedy dzieci potrzebują się wyszaleć, a tutaj mamy ruch połączony z zabawą. Na dobrą sprawę możemy grać również w domu o ile dysponujemy ilością miejsca. 
Wersja XXL zawiera zestaw kart PCV o średnicy 45 cm, są naprawdę duże, jednak gra składa się do wąskiego kartonu, że po złożeniu nie zajmie nam za dużo miejsca. Dodatkowo możemy ją wrzucić do bagażnika i zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. 

Znacie którąś z gier? 
A może któraś Was zainteresowała?

4 komentarze:

  1. Te Dobble XXL wyglądają super :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobble XXL mam w planach kupić, mamy normalną wersję a w tej jest więcej ruchu :D

    OdpowiedzUsuń
  3. dobble nie znałam, quiz z Harrym to super sprawa, moje dzieci kochają te książki :D w mojej okolicy panuje szał na auta dla dzieci na akumulator, widziałam już trzy takie jeżdżące po osiedlu więc i moje szkraby takie by chciały mieć :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger