Makijaż oka – Najczęściej popełniane błędy


Makijaż oka jest najważniejszym elementem makijażu twarzy. Zwykle to na oczy zwracamy największą uwagę, kiedy szykujemy się do wyjścia. Mówi się też, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego powinniśmy się tym bardziej wystrzegać wszelkich makijażowych błędów. Jakie są więc najczęściej popełniane pomyłki podczas wykonywania makijażu oka?


Z czego wynikają błędy w makijażu?

Wiele kobiet wykonuje swój makijaż codzienny w oparciu o intuicję. Niestety brak odpowiednich umiejętności sprawia, że zaczynają popełniać błędy, które niestety czasem dają efekt odwrotny do zamierzonego.

Każda kobieta, która chce podkreślać swoją urodę, powinna się najpierw nieco zorientować jak poprawnie wykonywać makijaż. W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników, kursów makijażu, video tutorial czy artykułów, a nawet podcastów. Zacznijmy jednak od podstaw i omówmy kilka potknięć, których należy uniknąć podczas malowania oka.


Niewyrównany kolor skóry

Skóra na powiece nieco różni się kolorem od reszty twarzy. Nie należy tego ignorować. Wiele kobiet od razu przechodzi do aplikacji cieni i innych elementów, jednak najpierw należy zająć się kolorytem, nakładając na powiekę np. korektor.

Nie tylko wyrówna on kolor skóry, ale także da nam pewną bazę, na której późniejsze kosmetyki będą lepiej się trzymać.


Ignorowanie brwi

Miało być o błędach makijażu oka a tu nagle brwi. Tak, brwi są również elementem makijażu oka! Dlaczego?

Stanowią one niejako oprawę naszych oczu. Niewyrównane, niepodkreślone i zaniedbane, mogą zepsuć cały efekt naszych starań. Bardzo ważne jest, aby były równe i delikatnie podkreślone. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na mocniejszy makijaż. Jeśli je zignorujemy, nasz makijaż nie będzie stanowił spójnej całości.


Przyciemnienie linii wodnej

To jeden z najczęstszych makijażowych błędów. Owszem, jeśli cały makijaż jest bardzo mocny i przyciemniony, można się pokusić o taki zabieg, jednak zastosowanie go w makijażu codziennym to duży błąd.

Takie przyciemnienie sprawia, że nasze oczy są po prostu mniejsze. Jeśli chcemy optycznie je powiększyć, to powinnyśmy raczej rozjaśnić, a nie przyciemniać linię wodną.Pozostawienie dolnej powieki bez makijażu

Jeśli już mówimy o dolnej linii wodnej, koniecznie należy zwrócić uwagę na całą dolną powiekę. Wiele kobiet niestety ignoruje ją całkowicie, skupiając się tylko na górnej części oka.

Sprawia to wrażenie niedokończonego makijażu. Jeśli tuszujemy rzęsy u góry, koniecznie zaaplikujmy ją na dolne rzęsy. To samo tyczy się cieni, jeśli znalazły się na górnej powiece, dodajmy je na dolną. Oczywiście w taki sposób, aby połączyły się w spójną całość.


Źle roztarte cienie

Ostre przejścia, brak rozblendowania, widoczne granice i linie – to bardzo poważne błędy przy cieniowaniu oka. Do tego dochodzi jeszcze aplikowanie cieni aż do brwi.

Wykonując makijaż oka, powinnyśmy pamiętać, aby cenie rozblenować! Jest to konieczny zabieg, do którego wystarczy dobry pędzelek. Nie powinnyśmy zaczynać blendowania od ciemnego koloru. Ciemne odcienie również nie powinny znajdować się zbyt blisko wewnętrznego kącika, a jeśli już są powinny być dobrze rozdymione.


Podkreślenie załamania powieki jasnym cieniem

Aplikacja jasnych cieni na załamanie powieki sprawia, że skupiamy większą uwagę na tym miejscu, a tego nie chcemy. Załamanie powieki powinno być podkreślone jakimś wyrazistym, najlepiej matowym kolorem, ale nie ciemnym.

Jeśli zaaplikujesz ciemny cień a nad nim dodasz jaśniejszy, uzyskasz uczucie ciężkości. Jeśli masz opadającą powiekę tym bardziej zwróć na to uwagę.Źle wykonana kreska eyelinerem

Kreska powinna być cienka, delikatna i zaaplikowana tak, aby nie było widać skóry między nią a rzęskami. Powinna się znaleźć tuż przy linii rzęs.

Częstym błędem jest niepotrzebne wydłużane kreski i jej niedostosowany kształt. Malując kresę należy zwrócić uwagę na dolną linię wodną, gdyż powinna być ona jej przedłużeniem.


Stosowanie ciemnych cieni

Ogólnie używanie ciemnych cieni nie jest błędem – jednak można z nimi przesadzić. Celem makijażu oka jest jego optyczne powiększenie i rozświetlenie. Zbyt duża ilość ciemnych cieni, tylko przytłoczy oko, co sprawi, że osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego.


Jak unikać błędów w makijażu?

Aby makijaż był dobrze wykonany, nie potrzeba tylko wiedzy na temat tego jak się malować, ale również dobrze jest mieć wprawę. Dlatego najlepiej, wiedząc już czego unikać po prostu zacząć ćwiczyć.

Należy też zwrócić uwagę na całościową stylizację np. kolor sukienki jaki mamy na sobie. Jeśli nie przemyślimy całości i źle dobierzemy np. odcień cieni, nie będzie to po prostu dobrze wyglądało.

Dobry makijaż, zwłaszcza makijaż oka, powinien być spójny nie tylko sam ze sobą, ale również z nami. Chodzi tutaj o typ urody, rodzaj cery jak i osobowość. Dobrze jest udać się na konsultację ze stylistką, która podpowie co konkretnie będzie pasować akurat dla nas, a czego należy się wystrzegać.


1 komentarz:

  1. Też uważam, że makijaż brwi jest bardzo ważny i trzeba go odpowiednio wykonać.
    Pozdrawiam : )

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger