REBEL: Pluszowych Snów

Uwielbiamy gry planszowe, to właśnie one ratują nam czas wolny kiedy pogoda nie pozwala wyjść na zewnątrz. Staram się dobierać je tak, żeby pasowały zarówno dla 5 jak i 9 latki, bo przeważnie gramy razem. Nie mniej jednak mamy sporo gier zróżnicowanych wiekowo. Gra Pluszowych Snów jest właśnie grą dla dzieci w różnym wieku, ale również sprawia frajdę dorosłym. 
Mnie zauroczyła grafika gry i przecudne pudełko. Będąc w sklepie domyślam się, że nie sprawdziłabym instrukcji, ale wzięła grę z powodu pięknego opakowania. 

W środku również się nie rozczarujecie, tą samą piękną grafikę mamy na kartach. Gra zawiera: worek - poduszkę, karty koszmarów, żetony pluszaków, żetony snów oraz plansze. 

Zasady są bardzo proste, każdy z graczy otrzymuje planszę, w kole układamy karty pluszaków, tak aby każdy miał do nich dobry dostęp. Następnie tasujemy i układamy w stosie karty koszmarów. Do woreczka wrzucamy żetony snów. 

Gra rozpoczyna się i pierwszy gracz musi ocenić i wybrać kartę, która jak mu się wydaje odpędzi koszmar (zakryje go swoją powierzchnią), jeżeli mu się uda bierze tyle żetonów ile ma gwiazdek na swojej karcie pluszaka. Zasada jest taka, że im większa powierzchnia karty tym mniej gwiazdek. Drugi z graczy również przymierza swoją kartę i jeżeli mu się udało bierze już tylko jeden żeton.
Jeżeli okaże się, że żeton jest za mały i nie przykrywa koszmaru, gracz odkłada kartę i nie otrzymuje punktów. 

Gra trwa aż do momentu, w którym któryś z graczy zakryje wszystkie swoje pola snów. Jedna rozgrywka trwa myślę, że do ok. 15 minut. 


Koszmary to nic fajnego. Na szczęście masz przy sobie pluszowych obrońców, którzy rozgonią wszystkie złe sny! Przyjrzyj się uważnie i wybierz tego, który da radę zakryć koszmar znajdujący się na środku. A później przejdź do kolejnego!

Pluszowych snów! to gra dla dzieci, polegająca na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. Doskonale sprawdza się do nauki obserwacji i szacowania wielkości. 

Podsumowując, gra ma naprawdę proste zasady więc to będzie świetna zabawa dla całej rodziny. Piękna grafika zasługuje na wielką pochwałę, bo na pewno uprzyjemnia grę. Są różne poziomy trudności więc możemy dostosować również poziom trudności do wieku gracza. 

Pluszowych Snów jak i wiele innych nowości możecie kupić w Wydawnictwie Rebel. ;)


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger