Polecane planszówki z Rebel

Gry planszowe są chyba najbardziej lubianą przez moje dzieci grą, czasem się dziwie ile partii mogą rozegrać na raz i o dziwo wcale im się nie nudzi. Na dobrą sprawę podobnie jest z bajkami, jak im jakaś szczególnie się spodoba to mogą oglądać w kółko bardzo długo. Przełom września i października rozpoczyna u nas sezon na wieczorne granie w gry i oglądanie filmów, latem brakuje na to czasu, bo wolimy korzystać z ładnej pogody.
Na dobrą sprawę zauważyłam pewną zależność, o ile cały tydzień jest bardzo ładny, tak w weekend przeważnie pada i jak tu nie wierzyć w złośliwość rzeczy martwych. Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w Cortex! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę!

Pierwszą propozycją jest Cortex 3. Jest sporo różnych rodzajów tej gry więc warto poczytać i wybrać odpowiednią dla swoich dzieci. My mamy kilka różnych części, a ta wersja jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 lat, ale staramy się włączać w nią również naszą 6 latkę. 

Cortex jest grą inną niż wszystkie, ponieważ polega głównie na zmyśle węchu i doznaniach zapachowych. To coś nowego w naszych zbiorach. 

W opakowaniu znajdziemy:

74 karty testów,
6 kart wyzwań zapachowych,
10 kart zapachów,
6 układanek z obrazkiem mózgu 
oraz instrukcję.

Celem gry jest jak najszybsze ułożenie mózgu z 4 elementów. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie części wygrywa. Rozgrywkę rozpoczyna rozłożenie 10 kart zapachów i dokładne przyjrzenie się im, następnie zabieramy i odkładamy. Kolejno tasujemy karty wyzwań zapachowych i karty testów, układamy zakryty stos na środku stołu. 

Rozpoczyna najmłodszy gracz i odkrywa górną kartę ze stosu, następnie jeżeli ktoś zna odpowiedź kładzie rękę na karcie i mówi rozwiązanie. Reszta graczy sprawdza odpowiedź i jeżeli gracz miał rację to bierze kartę dla siebie. Zebranie dwóch kart o takim samym rewersie upoważnia do wzięcia jednej części mózgu. Jeżeli gracz się pomylił, nie bierze karty i traci on możliwość udzielenia odpowiedzi w kolejnej rundzie. 

Orientacja - znajdź kolor kości, podążając za strzałkami.
Śledzenie kolorów - powiedz, jakie zwierzę znajduje się na czwartym obrazku. Zacznij od obrazka z czerwonym obramowaniem, a następnie podążaj za kolorami. Kolor tła obrazka pokazuje, jaki kolor ma zwierzę na następnym obrazku.
Intruz - określ, który z kształtów nie pasuje do pozostałych.
Łączenie kształtów - powiedz, które 2 kształty można połączyć, aby stworzyć układ widoczny na środku.
Konstelacje - określ, jaki ma kolor konstelacja z największą liczbą gwiazd.
Koordynacja - na karcie znajdują się rysunki dłoni w 2 kolorach (niebieski dla lewe ręki i czerwony dla prawej). Zakryj kartę dłonią odpowiadającą kolorowi rysunku. Rysunek ten przedstawia 1 z 3 gestów: papier, kamień albo nożyce. Po zakryciu karty drugą dłonią pokaż gest, który pozwoli Ci pokonać ten znajdujący się na karcie.
Arytmetyka - znajdź wynik działania. Zacznij od czerwonej cyfry.
Wyzwanie - to zadanie specjalne! W ręce gracza trafia karta zapachowa, którą należy delikatnie potrzeć z zamkniętymi oczami, a następnie określić, jaki zapach czuje.

Gra jest bardzo fajną rozrywką dla całej rodziny, można się przy niej świetnie bawić. Jednym minusem jest podobny zapach kart zapachowych i czasem jest problem z odróżnieniem. Gra w zielone! to kooperacyjna, skojarzeniowa zabawa, w której uczestnicy wspólnie starają się odgadnąć jak najwięcej haseł i w ten sposób zdobyć jak najwyższy wynik. Wypisując skojarzenia, łączące pary wylosowanych słów, będziecie tworzyć dla współgraczy podpowiedzi, które pomogą im w odgadnięciu początkowego układu kart.

Moje dziewczynki bardzo lubią gry, w których dołączone są pisaki, wydaje mi się, że uatrakcyjnia to im grę. Gra w zielone to atrakcyjna wizualnie gra, przy której na pewno fajnie spędzicie czas. 
Każdy z graczy bierze po 4 karty z hasłami i umieszcza je na swojej koniczynie. Ułożone karty mają stykające się po zewnętrznej stronie hasła i należy napisać do nich wspólne hasło łączące je. Następnie ściągamy karty z hasłami, tasujemy je i dla utrudnienia dokładamy jedną kartę z hasłami. 
Następnie każdy z graczy daje swoją koniczynę i karty dla innych graczy, a oni odgadują położenie kart. Mamy dwie próby, ale jeżeli odgadniemy za pierwszym razem otrzymujemy bonusowe punkty. 

Gra jest bardzo wartościowa, bo integruje graczy, ale także pozwala na poznanie toku myślenia innych graczy oraz spojrzenie na kojarzenie haseł z innej strony niż swoja. 

Rycerze okrągłego sera to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana osadzona w świecie internetowego komiksu "Lisie Sprawy" autorstwa Beaty Smugaj. Podczas rozgrywki uczestnicy będą tworzyli własne drużyny puchaterów poprzez rekrutowanie lisków z kolejki i rozpatrywanie ich efektów. Każda kolejna dobrana karta będzie wpływała nie tylko na przebieg zabawy, ale również na sposób punktowania na koniec gry.

Gra jest bardzo kompaktowa, możemy ją schować nawet do kieszeni. Zasady również są bardzo proste, a mając kilka kompletów gry można w nią grać w kilka osób. Celem gry jest zdobycie najbardziej opłacanej kombinacji kart lisków. Bardzo podobają mi się grafiki lisków od razu pozytywnie nastawiają do gry. 
Każdy z graczy otrzymuje 3 karty. Na środku stołu układamy 5 odkrytych kart w linii, żeby kupić kartę z kolejki, należy opłacić koszt - odrzucić z ręki odpowiednią liczbę kart. Koszt karty zależy od jej pozycji w kolejce. Pozostałe karty układamy w zakrytym stosie. 

Rozgrywkę zaczynamy od kupienia przez gracza 1 karty. Następnie rozpatrujemy jej zdolność, a kupioną kartę umieszczamy w swojej drużynie. Kolejno przesuwamy karty w lewą stronę, dobieramy na rękę tyle kart ile jest dostępnych miejsc w kolejce i uzupełniamy kolejkę dowolnymi kartami z ręki.

Gra kończy się kiedy talia lisów się wyczerpie. Jeśli ostatnią kartę dobierze gracz z kartą pierwszego gracza, to drugi gracz musi rozegrać turę tak, aby oboje mieli jednakową liczbę zagranych tur. Podliczamy punkty według zasad, a gracz a największą liczbą punktów wygrywa.
Znacie którąś z gier? A może któraś Was zainteresowała?
Lubicie gry planszowe?


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger