Zachowaj młodość z kwasem hialuronowym i kolagenem morskim

Żyjemy w takich czasach, że suplementacja zdaje się być koniecznością. Żyjemy w biegu, jemy coraz bardziej przetworzoną żywość, a i sama jakość powietrza nie napawa optymizmem. Czasem lepiej wręcz zamknąć okna i zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza niż wdychać smog. Ja niestety mieszkam w bliskiej okolicy domów jednorodzinnych i nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, że ludzie palą śmieciami czy niskiej jakości opałem. A przecież tak naprawdę trują głównie siebie. 

Latem często odpuszczam sobie stosowanie suplementów, bo mamy tyle dobrego w jedzeniu i słońcu, że nie odczuwam aż tak zmian. Jednak zimą, zarówno moje samopoczucie jak i odporność leci na złamanie karku. Szczególnie bardzo brakuje mi promieni słonecznych, które napędzają mnie do działania i dodają energii, dlatego w okresie jesienno - zimowym odpowiednia dawka witaminy D to podstawa. Często dbamy tylko o swoje pociechy, a na siebie samego nie wystarcza nam już czasu. Jednak to duży błąd, bo widząc po sobie, uważam, że zadowolona i pełna energii mama to szczęśliwe dzieci. Mamy tyle dobrego na rynku, że warto dobrać sobie odpowiednie UNS i wspomagać swój organizm. 


Jak to jest z tym kolagenem?

Kolagen występuje w organizmie naturalnie, stanowi 30% masy białka ludzkiego. To jeden z najważniejszych budulców organizmu człowieka odpowiedzialnym za jędrność skóry i elastyczność organów wewnętrznych. Nie jest jednak w naszym organizmie na zawsze, podlega ciągłym procesom  syntezy i rozpadu. Dzięki temu nasza skóra wygląda młodo i zdrowo, problem zaczyna się około 25 roku życia kiedy nasza skóra traci zdolność do szybkiej produkcji kolagenu i wytwarza go zdecydowanie mniej. Zmiana ta staje się niestety widoczna gołym okiem, ponieważ nasza skóra staje się mniej elastyczna i wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki i kurze łapki. 

Nie musimy jednak czekać z założonymi rękami i z boku przyglądać się temu procesowi. Warto wesprzeć swoją skórę i podarować jej codzienną dawkę kolagenu. Nie zatrzymamy tego procesu, ale jeżeli możemy go opóźnić to moim zdaniem warto skorzystać z takiej możliwości. Kolagen nie zaszkodzi, a na pewno pomoże. Oprócz tego, że kolagen uelastycznia skórę, ma również udział w ładnym wyglądzie paznokci i włosów, a na tym również przecież nam zależy. Kolagen znacznie poprawia wygląd włosów, nadaje im zdrowy połysk i sprawia, że stają się mocniejsze i bardziej sprężyste. Jakich efektów możemy się spodziewać po kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy podobnie jak kolagen występuje naturalnie w organizmie człowieka jako hialuronian sodu. Posiada bardzo dobre właściwości wiązania wody, dlatego też nazywany jest "eliksirem młodości". Znalazł zastosowanie w bardzo wielu produktach nawilżających, ponieważ wraz  wiekiem organizm produkuje go coraz mniej, szczególnie kobiety uwielbiają produkty na bazie kwasu hialuronowego.
Kiedy skóra jest nawilżona wygląda zdecydowanie młodziej i zdrowiej, dlatego kobietom tak bardzo zależy na odpowiedniej dawce tego składnika. 
Warto zaopatrzyć się w kwas, który dodatkowo w składzie posiada witaminę C i biotynę, które wzmacniają działanie kwasu. 
Kwas hialuronowy dodatkowo wspomaga szybsze gojenie się ran i blizn, a także wspiera podczas leczenia zespołu suchego oka.

Kolagen i kwas hialuronowy są suplementami, które nie zaszkodzą, a których regularne stosowanie na pewno wspomoże naszą skórę i sprawi, że będziemy cieszyć się zdrową i młodą skórą dłuższy czas. Warto regularnie robić sobie badania i wraz z lekarzem dobrać odpowiednie suplementy, ja w taki sposób odkryłam, że mam drastycznie niski poziom żelaza. Kiedy uzupełniłam go na tyle, że odczułam poprawę w samopoczuciu, również wyniki wyszły zdecydowanie lepsze, dlatego regularne kontrole to podstawa. 


Stosujecie suplementy diety?
Dbacie o swój wygląd tylko z zewnątrz czy również od wewnątrz?

1 komentarz:

  1. Ciekawe informacje, nigdy nie suplementowałam akurat kwasu hialuronowego ale myślę, że za jakiś czas przyjdzie na to pora :)
    Mila blog

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger