Zimowa regeneracja włosów

Często mam wrażenie,  że robimy sobie postanowienia dotyczące naszego ciała, ale zapominamy o włosach. Wszelkie diety do lata czy postanowienia noworoczne dotyczą przeważnie ciała, warto jednak postanowić sobie również poprawę odnośnie dbania o włosy. Zniszczone włosy nigdy nie będą wyglądać dobrze, choćbyśmy nie wiem jak ładnie je ułożyły.
Ja kilka lat temu małymi krokami doprowadziłam swoje włosy do stanu o jakim nawet nie śniłam. Różnica jest tym większa, że zupełnie nie przykładałam uwagi do dbania o włosy, a dodatkowo nagminnie je prostowałam i farbowałam mocnymi farbami. Moją zmianę możecie podejrzeć w zakładce o mojej historii włosowej, myślę, że jest dość motywująca, bo dosłownie z garstki przesuszonych włosów zyskałam naprawdę ładne włosy. Wiadomo, że nie możemy też oczekiwać cudów, bo z moich cienkich i delikatnych włosów, żadna pielęgnacja nie wyczaruje nagle grubych i długich pasm. Jednak doprowadziłam je do takiego stanu, że w końcu nie muszę się ich wstydzić.

Zarówno upalne lato jak i mroźna zima nie służą naszym włosom. O ile latem są przesuszone, tak zimą nie służy im ogrzewanie i noszenie pod czapkami. Jednak warto wspomnieć, że jednak lepiej mieć tą czapkę niż nie mieć, bo jednak przyklepanie włosów jest mniej bolesne niż ich przemrożenie. 
Dużym problemem jest również elektryzowanie się włosów, u mnie właśnie ten problem pojawia się tylko zimą. Dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów oraz zabezpieczenie po długości.


Regeneracja włosów w domu jest bardzo potrzebna, ponieważ zaniedbane włosy nie będą wyglądały dobrze, a my będziemy sfrustrowani brakiem efektów naszej pielęgnacji. Podstawę jest poznanie swoich włosów i dobranie odpowiednich produktów. Nie warto sugerować się opiniami innych, bo jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że trafimy na osobę o takich samych włosach i skórze głowy jak nasza. 


Regularny peeling skóry głowy

Bardzo często pomijany krok, a tak naprawdę jest najważniejszy w odpowiedniej pielęgnacji włosów, bo to od nasady zaczyna się zdrowe życie włosa. Cieszę się, że peelingowanie skóry głowy staje się coraz bardziej popularne. Tak samo jak regularnie wykonujemy peeling ciała i twarzy, tak samo powinniśmy wykonywać peeling skóry głowy. Ma on na celu pozbycie się martwego naskórka,  który utrudnia wchłanianie się składników odżywczych. Dlatego możemy nie zauważać efektów po wcierkach, kiedy nie mamy odpowiednio oczyszczonej skóry głowy. 
Dodatkowo dzięki peelingowi wzmacniane są mieszki włosowe, co z kolei zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, a także uzyskujemy efekt włosów odbitych u nasady bez zbędnych kosmetyków. Warto zaopatrzyć się w całe zestawy do włosów, moim zdaniem dają lepszy efekt niż przypadkowe produkty. 


Czapka 

Przemrożona skóra głowy oraz włosy poddane zimnie to nic dobrego, dlatego warto zaopatrzyć się w czapkę w okresie zimowym. Zdrowie jest jednak ważniejsze niż idealny wygląd włosów. Moim patentem jest zbieranie włosów z przodu i spinanie je do góry pod czapką spinką. Wtedy po zdjęciu czapki nie są oklapnięte. Wiadomo, że włosy pod czapką przetłuszczają się szybciej, dlatego warto zrezygnować z mocnych szamponów na rzecz częstszego mycia łagodnymi szamponami. Nie wolno przetrzymywać włosów w celu przedłużenia ich świeżości, myjemy włosy wtedy kiedy tego potrzebują. 


Olejowanie włosów

Zimowy okres to najlepszy czas na olejowanie włosów, dzięki nim zapewniamy włosom ochronę przed czynnikami zewnętrznymi a także przed utratą wilgoci. A poza tym olejowanie również cały rok ma bardzo dobry wpływ na włosy, ja zauważyłam niesamowitą poprawę w nawilżeniu włosów oraz ich blasku. Zimą warto postawić na kosmetyki regenerujące włosy, ponieważ skrajne zmiany temperatury nie służą dobremu wyglądowi włosów. Z tego co widzę na ulicy i w swoim otoczeniu, wiele kobiet ma mocno zniszczone włosy. Częste farbowanie, rozjaśnianie i poddawanie stylizacji nawet zdrowe włosy może doprowadzić do ruiny, dlatego warto postawić na pielęgnację regenerującą, która zabezpieczy nasze włosy i doprowadzi do ładnego stanu. Pielęgnacja zniszczonych włosów powinna być bardziej bogata niż włosów zdrowych, a przede wszystkim odpowiednio dobrana do typu i potrzeb naszych włosów. 


Zabezpieczanie końcówek włosów

Jeżeli mamy długie włosy mogą one niszczyć się podczas ocierania o szaliki czy przycinanie zamkami kurtek. Warto więc codziennie zabezpieczać długie włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami np. serum do końcówek z silikonami, które pokryje ochronną powłoką nasze pasma. Najlepiej jak najczęściej nosić związane włosy, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia włosów oraz regularne podcinać. Najlepiej zainwestować w dobry zestaw do regeneracji włosów i cieszyć się ładnymi włosami cały rok. 


Macie swoje sposoby na regenerację włosów?
Dbacie o włosy specjalnie w okresie zimowym?


3 komentarze:

  1. Moje włosy są bardzo zniszczone. Próbuję je zregenerować po rozjaśnianiu .

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam właśnie się wziąć za olejowanie i tą zachętą mnie przekonałaś, lecę po zestaw i spróbuję uratować moje kosmyki.

    OdpowiedzUsuń
  3. O włosy trzeba dbać, szczególnie jesienią i zimą.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger