Rebel - gry zachwycające grafiką

U nas mija pierwszy tydzień jak dziewczynki poszły do szkoły i do przedszkola, a ja nareszcie odpoczęłam psychicznie. Trochę mnie wykończyła ta przerwa świąteczna i praktycznie 24 h z dziećmi. 
Wszelkie gry planszowe powinny mi wyjść już bokiem po takim czasie, ale lubię grać z moimi dziećmi i cieszę się, że zamiast gry na telefonie wybierają gry planszowe. Mam okazję obserwować zachowania dzieci uzależnionych od ekranów i to jest naprawdę długa i ciężka droga, żeby wyjść z takiego uzależnienia.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać dwie ciekawe gry Wydawnictwa Rebel. Obie są dla trochę starszych dzieci, ale my radzimy sobie razem z 6 latką. Jednak jeżeli dziecko sobie nie radzi samo to warto złączyć się z nim w parę i grać razem, satysfakcja gwarantowana. 


Drodzy uczniowie, witajcie na egzaminie z krystalizacji! Akademia zatwierdziła 80 portali, dzięki którym będziecie mogli używać naszego magicznego systemu, który wszyscy znamy jako Via Magica. Aby otworzyć portale, musicie najpierw schwytać animusy i je skrystalizować. Animusy to małe, ale potężne duszki żywiołów. Niektóre z nich są łatwe do złapania, lecz schwytanie innych wymaga sporo pracy. Lepiej się pospieszcie, bo egzamin kończy się w momencie, gdy jeden z uczniów otworzy swój siódmy portal!

Gra zawiera:
 80 kart portali
48 kryształów
23 żetony animusów
10 kart nagród
6 kart pomocy

Generalnie gra polega na zdobywaniu kryształów, które pozwalają otwierać magiczne portale. Jednak musimy uważnie zaplanować, który portal chcemy otworzyć, żeby zebrać jak na nim jak najwięcej kryształów. 

Karty nagród rozkładamy na środku w dwóch rzędach, a karty portali tasujemy i kładziemy w stosie. Odkrywamy 5 kart portali, a następnie każdy zawodnik dobiera po 6 kart portali i 3 kładzie w swojej strefie. Dodatkowo każdy bierze po 1 karcie pomocy i po 7 kryształów, resztę odkładamy na bok.  

Następnie pierwszy zawodnik bierze woreczek z żetonami animusów i losuje 1. Zawodnicy kładą żeton w swoim portalu  o ile się gdzieś znajduje. Jeśli uda nam się zakryć kryształami wszystkie animusy z danego portalu - zostaje on otwarty. Niektóre portale mają akcje specjalne, których możemy użyć w różnym czasie.
Kiedy otworzymy portal odkładamy go na bok i bierzmy nowy z rzędu odkrytych i uzupełniamy go kolejnym z zakrytego stosu. Kryształy możemy dowolnie przesuwać między portalami kiedy znajdziemy w woreczku danego animusa. 

Via Magica przypomina trochę Bingo, jednak jest mniej przypadkowa. Tutaj musimy działać strategicznie i analizować sytuację. Jeszcze więcej wybuchów i kombinowania w całkowicie nowej, minionkowej odsłonie Eksplodujących Kotków! Eksplodujące Minionki to nieprzewidywalna zabawa, w której staramy się uniknąć wybuchnięcia, odwracając straszliwy los – najlepiej kierując go prosto w stronę naszych przeciwników!

Czy jest ktoś kto nie lubi Minionków? Wydaje mi się, że nie. Gra już po otwarciu mnie kupiła, spójrzcie tylko na instrukcję obsługi. Wiele osób na pewno zna grę eksplodujące kotki, ta gra jest oparta na jej zasadach.

W pudełku mamy 72 karty i tylko karty, bo zasady są banalnie proste. Gra polega na dobieraniu kart z odpowiedniej talii do momentu, w którym któryś z graczy nie trafi na kartę eksplodującego minionka co oznacza dla niego koniec gry. Wygrywa ten, który utrzyma się najdłużej. Wszystkie karty są bardzo dokładnie opisane więc nie ma problemu z rozszyfrowaniem jak dana karta działa. 

Emocje są o tyle większe, że nie wiemy czy dana rozgrywka skończy się po minucie czy po 15 minutach, co czyni grę nieprzewidywalną i budującą napięcie.

Jeżeli jeszcze nie znacie ani Eksplodujących kotków ani Minionków to polecam wybrać grę, której grafiki bardziej wam się podobają. Moje córki uwielbiają zarówno kotki jak i Minionki więc mamy dwie wersje. ;)
Znacie którąś z gier?
A może któraś szczególnie Wam się spodobała?


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger