Inspiracje prezentowe dla dzieci od REBEL

Jak tam Wasze przygotowania do Świąt? Ja pewnie jak zwykle zostawię sobie większość na ostatnią chwilę, chociaż zawsze powtarzam sobie, że w następnym roku zacznę wcześniej ;)) 
Starsza córka wyjechała na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja, aż jej zazdroszczę takich wyjazdów, bo za moich czasów raczej nie jeździło się takie miejsca. Jestem bardzo ciekawa jej wrażeń z wycieczki, pewnie będzie cała noc do przegadania, bo wracają bardzo późno.

Wracając do tematu, gry planszowe są u nas w ciągłym użyciu, mamy ich dość sporo, ale też dziewczynki mają swoje ulubione, w które mogą grać bez przerwy. Jeżeli jesteście mocno zapracowani i nie macie jeszcze pomysłu na prezent, to mam dla Was kilka polecanych gier, które sprawdziły się u nas. 

Jeżeli chodzi o młodsze dzieci, takie w wieku przedszkolnym to gorąco polecam grę Pędzące żółwie. Żółwie są powolne, ale kiedy ujrzą liść sałaty pędzą jak szalone. ;) Gra jest idealna dla młodszych dzieci, ale dobrze bawią się wszyscy, dodatkowo oko cieszy przyjemna grafika. Kolejną propozycją są Dobble gdzie jest Dory, wiele z Was pewnie zna podstawowe Dobble, ale powstaje wiele tematycznych wersji. To świetna gra na spostrzegawczość, a grafika i ulubiona bajka tworzą dobre dopełnienie.
Warto zwrócić uwagę również na grę Pytaki, jak sama nazwa wskazuje gra zawiera zestawy pytań, dzięki którym możemy się lepiej poznać. To świetna opcja na spędzenie czasu np. przy świątecznym stole. 


Kolejne propozycje są już dla nieco starszych dzieci, co nie oznacza, że mniejsze nie mogą się również włączyć. ;) Tutaj również pojawia się Dobble, mamy wersję podstawową oraz wersję z Harrego Pottera, która robi aktualnie furorę. ;) 
Story Cubes to ciekawa gra wymagająca trochę myślenia oraz fantazji. ;) Szerzej opisywałam ją tutaj: klik
Jungle Speed to chyba szerzej znana propozycja, wyszło jej kilka wersji. My mamy tą co na obrazu i nadal jest w ciągłym użyciu, to jedna z ulubionych gier córek. Tutaj możecie zobaczyć jak wygląda w środku: klik. A może lubicie gry, w których trzeba się poruszać? Skaczące jajeczka Wam to zapewnią, opakowanie jest mistrzostwem, wytłaczanka do jajek, która w środku zawiera ... tak jajka! ;) W zestawie są jajka i dwie kostki do gry, a zabawa naprawdę świetna.A aktualnie jesteśmy na etapie testowania gier K2 i Imago. Starsza córka uwielbia klimaty zimowe, a w szczególności góry i K2 jest właśnie już typowo dla starszych dzieci. Gra polega na tym, że poruszamy się himalaistami w górę po planszy, jednak sprawa nie jest taka prosta, bo trzeba uważać jak rozstawiamy namioty i zwracać uwagę na pogodę, bo jeżeli spadnie poziom aklimatyzacji możemy stracić zawodnika. 
Bardzo fajna sprawa kiedy dziecko ciekawią góry oraz związane z nim zagadnienia. Gra otrzymała wiele nominacji, nie bez powodu. ;)
Jeżeli lubicie gry typu kalambury to polubicie się również z Imago. To gra oparta na kalambury, ale nie musimy nic rysować ani pokazywać. Mamy do dyspozycji 61 przezroczystych kart i to właśnie z nich układamy hasło. To świetna alternatywa typowego kalambury, gdzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. ;)
Jak Wam się podobają moje propozycje?
Znacie którąś z nich?

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger