Dlaczego warto postawić na ogrodzenie panelowe?

Niepostrzeżenie z początku sierpnia zrobiła się druga połowa. Nie wiem czy tylko dla mnie druga połowa wakacji leci na łeb na szyję, czy to już tak jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. O ile lipiec jest jeszcze miesiącem typowo wakacyjnym, to już w sierpniu jesteśmy zarzucani ofertą szkolną i ten czas wakacji gdzieś powoli pryska. 
W tym roku muszę przyznać, że odpoczęłam, szczególnie psychicznie. Mazurskie jeziora dobrze wpływają na moją psychikę. Myślę, że po ciężkim roku szkolnym każdemu należał się solidny odpoczynek. Ten rok dość mocno dał nam w kość dlatego z wielką nadzieją patrzę w następny.

Jeżeli chodzi o spędzanie czasu z dziećmi, w tym roku dominowały u nas ogniska. Nasze dziewczynki uwielbiają wieczorne ogniska, pieczenie kiełbasek i innych przysmaków. Ja uwielbiam sam klimat i ciepło ogniska, mogę przy nim siedzieć całą noc. Własny dom z ogrodem to duże udogodnienie szczególnie w aktualnych czasach, to nasze miejsce gdzie odpoczywamy i ładujemy baterie. 

Muszę zaznaczyć, że działka jest położona w dość bliskim centrum miasta, dlatego musieliśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ogrodu. Najlepiej sprawdziło się ogrodzenie panelowe i wysokie tuje - bezpiecznie i ładnie, a dodatkowo jesteśmy osłonięci od ludzi. Nie lubię ogrodzeń, w których wszystko mamy podane jak na tacy, a tym samym zapewniamy sobie zero prywatności. Ja mam czuć się swobodnie w swoim domu. Dodatkowo porządne ogrodzenie, ważne było ze względu na parking w bliskiej odległości od ogrodu. Samochody poruszają się tam dość szybko, a dzieci są ciekawskie więc mimo zakazów, które respektują, dobre zabezpieczenie do postawa. 

Kolejnym powodem był ciekawski pies, który uwielbia przekopywać się pod płotem i uciekać. Kiedyś jej się to nawet udało i zadowolona szczekała po drugiej stronie płotu. Jednak ze względu na wyjazdy podczas, których zostaje pod opieką w domu musi być bezpieczna, a ogrodzenie nie do pokonania. Dobrze się czuje jako mieszczuch, ale na pewno odnalazłabym się również na wsi, gdzie miałabym zapewnioną ciszę i spokój oraz dostęp do lasów. Dom w mieście jest takim półśrodkiem, mamy swoje miejsce na rodzinne spotkania i dziecięce zabawy, ale także nie jesteśmy odcięci od świata w razie ciężkiej zimy czy awarii samochodu. Dom to jednak masa pracy w ciągu roku, trzeba o wszystkim pamiętam samemu, ale radość z efektu jest satysfakcjonująca. 


Jesteście team mieszkanie w bloku czy własny dom?

6 komentarzy:

 1. Mamy takie ogrodzenie na działce i świetnie się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie moja mama zamierza takie kupić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szybkie, wygodne w montażu, a w razie zmiany na inne nie stanowi żadnego problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie ogrodzenia są naprawdę fajne. Sama mam takie u siebie. A tuje to idealne rozwiązanie, żeby się osłonić od sąsiadów i mieć trochę prywatności. Ja mam tuje przez całą długość mojego płotu. Mam już je dług, także są wysokie i fajnie wszystko zasłaniają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w teamie dom i tak już zostanie. Ogrodzenie ważna sprawa, ja też nie lubię odsłoniętego podwórza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogrodzenie powinny być solidne, ale i wpisywać się w klimat całego wystroju i ogrodu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger