Drewniane zabawki Montessorii

Kiedyś drewniane zabawki były bardzo popularne, w zasadzie głównie to były zabawki drewniane. Później wyparł je wszędobylski plastik, na szczęście powoli drewno wraca do łask, a my stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Dzieci naprawdę są w stanie stworzyć dzieło z typowo prostej zabawki. Kiedy daję dzieciom drewniane klocki wiem, że wykorzystają one je do zabawy na różne sposoby, nie tylko do układania budowli. 
Moim zdaniem teraz dzieci często mają problem jeżeli chodzi o zabawy, bardzo często się nudzą, a interesuje je głównie gadżety technologiczne. Staram się, żeby moje dzieci jak najmniej korzystały w urządzeń i widzę pozytywne efekty. Czasem nawet jestem zaskoczona jak kreatywne zabawy potrafią wymyślić. 


Good Wood to rodzinna i przede wszystkim polska marka, która oferuje wielofunkcyjne place zabaw dla dzieci. W ofercie znajdziecie m.in. bujaki, drabinki, zestawy kreatywne itp. Wszystkie produkty są bezpieczne dla dzieci i ręcznie wykonane. 

Jeżeli chodzi o równoważnię, to jest to z pozoru prosta rzecz, ale daje wiele możliwości. Zmysł równowagi jest bardzo ważny i należy go ćwiczyć, a takie ćwiczenia dają przeważnie dużo zabawy. Jest to dobry wybór na początek, ponieważ waży około kilograma i zajmuje bardzo mało miejsca, w przeciwieństwie do większych zabawek. 
Równoważnia odpowiada również za kształtowanie prawidłowej postawy ciała u dzieci, a jak wiadomo aktualnie z tą postawą bywa kiepsko. Dzieci prowadzą siedzący tryb życia i mają coraz gorsze postawy. 

Jesień nie sprzyja aktywności fizycznej, zwłaszcza kiedy za oknem ciągle deszcz. Jednak warto wspomagać się dostępnymi na rynku formami aktywności fizycznej w domu. Dzieci uwielbiają nowości, a szczególnie kiedy są połączone z ruchowymi zabawami. A nawet z niepozorną równoważnią można wymyślić super zabawy. 

2 komentarze:

  1. Świetna sprawa i faktycznie zajmuje mało miejsca. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Drewniane zabawki są najlepsze. Ekologiczne i trwałe.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Blanka beauty&lifestyle , Blogger